20 листопада — День працівників сільського господарства України

Сільське господарство було і залишається однією з провідних галузей Харківського району, а праця в аграрному секторі вважається найпочеснішою.

Попри те, що наш район досить урбанізований, агропромисловий комплекс теж добре розвинений. Оброблених сільгоспугідь у Передмісті — понад 100 тисяч гектарів, причому більша їх площа обробляється сільгосппідприємствами різної форми власності, яких у районі працює понад 30. Крім цього, землеробством займається близько 80 фермерських господарств. Рослинництво і тваринництво — це основні галузі сільськогосподарського виробництва. Якщо у рослинництві превалює вирощування зернових і технічних культур, то тваринництво має чимало специфічних напрямків. Крім традиційних скотарства і свинарства, для нашого району характерне ще й вівчарство, конярство, бджільництво, птахівництво, розведення риби, грибів і навіть страусів.
Землеробству, як одному з пріоритетних напрямків, приділяється надзвичайно велика увага. Скажімо, під урожай 2016 року лише озимими культурами в Харківському районі було засіяно понад 12,5 тис. га. За даними управління агропромислового розвитку, цього року серед сільгосппідприємств, що зібрали гарний урожай озимих, лідирують: ТОВ «Маяк»,
ТОВ «Владислав», ТОВ «Велес-Агро», сільгосппідприємство «Стандартагро», ПП «Агат» і
СФГ «Авелес», у яких середня урожайність пшениці була не менше 50 ц/га.
Тваринницька галузь Передмістя має давні традиції і надбання. Кілька сільгосппідприємств займається розведенням великої рогатої худоби, свиней. Флагманом з виробництва товарного молока, як завжди, є ДП ДГ «Кутузівка» —  про це унікальне підприємство «Трибуна трудящих» нещодавно писала на своїх сторінках.
Приємно зазначити, що в районі активнішають фермерські господарства, у яких вирощують не лише пшеницю та жито, а й овочі, картоплю, качок, гусей, нутрій та іншу живність.
Незважаючи на складні погодні умови, аграрії району мають гарні плани на перспективу: цієї осені завершено посів озимих культур. Цього року збільшено площу озимої сої. Усього ж під озимину відведено понад 12 тис. га. Волога в ґрунті є, погода також поки що сприяє розвитку посівів.

То ж є надія на хороший урожай у 2017 році. А це заповітна мрія практично усіх сільгоспвиробників, яких ми щиро вітаємо з їхнім професійним святом!