23 вересня 2018 року – День машинобудівника України

Щорічно в Україні у четверту неділю вересня відзначається професійне свято працівників машинобудування і приладобудування – День машинобудівника України.

Машинобудування займає одну з ключових позицій в економіці Харківської області. Завдяки спільним зусиллям вчених, конструкторів, інженерів та робітників продукція машинобудування Харківщини користується значним попитом на вітчизняному та міжнародному ринках.

Машинобудівний комплекс представлений підприємствами, які займаються виробництвом машин і устаткування, транспортних засобів, електричного устатковання, комп’ютерів, електронної та оптичної продукції.

У січні–липні 2018 р. у Харківській області обсяг реалізованої промислової продукції машинобудування склав 12,7 млрд.грн. За цей період підприємства машинобудування збільшили обсяги виробництва порівняно з січнем–липнем 2017 р. на 4,1%.

У січні–липні 2018 р. суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області експортовано механічних та електричних машин на суму 172,7 млн.дол. США (24,4% загальнообласного експорту), що на 16,6% більше, ніж у відповідному періоді попереднього року.

У 2017 р. інноваційно активними підприємствами машинобудування реалізовано інноваційної продукції майже на 1,3 млрд.грн (49,8% усієї реалізованої інноваційної продукції), з якої 30% – за межі України; впроваджено 90 нових видів машин, устатковання, приладів, апаратів, придбано 17 нових технологій.

У січні–липні 2018 р. середньооблікова кількість штатних працівників на підприємствах машинобудування склала 46,9 тис. осіб, або 30,6% від середньооблікової кількості штатних працівників, зайнятих у промисловості. Середньомісячна заробітна плата штатного працівника у галузі машинобудування становила 7843 грн, що на 28,1% більше, ніж у січні–липні 2017 р.

День машинобудівника – це урочистий і святковий день для всіх робітників і інженерів машинобудівної галузі економіки. Вітаємо всіх машинобудівників зі святом. Бажаємо міцного здоров’я, родинного щастя та нових здобутків!

 

Ігор Наумов