9 листопада, 11-00 — Всеукраїнський диктант національної єдності!

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна запрошує долучитися до написання XVIІI Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, що відбудеться 9 листопада 2018 року.

Диктант складатиметься зі 100–200 слів. Його тему заздалегідь готує відомий лінгвіст Олександр Авраменко.

Початок заходу: об 11:00 (11:00 -11:30 — підготовка, з 11:30 — диктант)

Місце проведення: майдан Свободи, 4, головний корпус університету, 10-й поверх, Велика хімічна аудиторія.

Запрошуються усі охочі. З собою мати аркуш паперу та ручку.

 

Всеукраїнський диктант національної єдності традиційно відбудеться в День української писемності та мови  – 9-го листопада і звучатиме на Першому каналі Українського радіо, початок об 11:00 (11:00 -11:30 — підготовча частина, з 11:30 — диктант).

Вперше радіодиктант писали  у травні 2000-го року з нагоди Дня перепоховання Тараса Шевченка і Дня рівноапостольних Кирила та Мефодія. Тоді на адресу Українського радіо надійшло близько тисячі робіт. Протягом останніх 17 років ця акція перетворилася із звичайної перевірки знань української мови до масштабного міжнародного флешмобу.

Стати учасником радіодиктанту надзвичайно просто. Окрім бажання, необхідно мати аркуш паперу, ручку, радіоприймач, комп‘ютер, планшет або телефон з виходом в Інтернет.

Держкомтелерадіо запрошує усіх охочих долучитися до акції, зібратися родиною, колективом, організувати написання у закладі, де ви працюєте або навчаєтеся. Адже мета радіодиктанту не тільки перевірка своїх знань української мови, а єднання.

Прослухати диктант та написати його можна і після того як він пролунає у прямому ефірі — запис буде розміщено на сайті www.nrcu.gov.ua

Перевірятимуть роботи, надіслані 9 і 10 листопада. Дату відправлення визначатимуть за штемпелем на конверті. Адреса Українського радіо: Київ-1, 01001. Хрещатик, 26.

Крім того, написаний диктант можна сфотографувати чи відсканувати та відправити на електронну адресу  rd@nrcu.gov.ua

11 листопада текст диктанту буде оприлюднено на сайті Українського радіо (http://www.nrcu.gov.ua) — тож можна буде перевірити свою роботу самостійно.