Давід Жванія: заборонити Порошенку і чиновникам виїжджати за кордон після виборів

Прес-служба Окружного адміністративного суду міста Києва повідомила, що до суду надійшов позов від Давіда Жванії до Нацполіції, Служби безпеки та Адміністрації Державної прикордонної служби з відповідним проханням. Колишній народний депутат Жванія просить столичний суд заборонити виїжджати за кордон президенту Петру Порошенку та іншим високопосадовцям протягом одного року після проведення парламентських та президентських виборів та протягом одного року після їх звільнення.

«Позивач у позовних вимогах просить суд визнати протиправною бездіяльність Національної поліції щодо не проведення всіх заходів задля забезпечення захисту нацбезпеки та не протидії організованій злочинності, що складалась із посадовців категорії «А» та «Б» і з осіб, які обіймають політичні посади, суддів Верховного Суду та апеляційного суду, які, на його думку, могли вчиняти корупційні злочини», — йдеться у повідомленні.

Також позивач просить «визнати протиправною і бездіяльність СБУ щодо не проведення всіх заходів задля забезпечення захисту національної безпеки України від організованої злочинності цими особами». Жванія просить суд визнати протиправною бездіяльність Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо не проведення всіх заходів задля забезпечення захисту нацбезпеки країни, серед яких: не проведення систематизації та не розроблення пропозицій для внесення змін до законодавства України, а саме щодо заборони виїжджати за кордон посадовцям категорії «А» та «Б», особам, які обіймають політичні посади, суддів Верховного Суду та апеляційного суду, протягом одного року після проведення парламентських та президентських виборів та протягом одного року після їх звільнення.

Додатково Жванія збирається подавати клопотання про забезпечення позову, в якому проситиме заборонити ДМС випускати з країни даних осіб. Вирішується питання про відкриття провадження за цим адміністративним позовом.

Суд також оприлюднив повний текст позову.