КРЕАТИВНІ ШКОЛИ

Комп’ютерні зони, інтерактивні дошки та сучасні спортмайданчики: 120 тисяч дітей в Україні вже мають змогу навчатися в модернізованих школах та дитсадках із новим обладнанням. Втілити такі зміни вдалося в рамках урядової програми «Новий освітній простір» (НОП). Як вона працює і чого досягли за її допомогою в регіонах, зокрема на Харківщині?

Для участі в програмі відбираються передусім опорні навчальні заклади, які, мають можливість для підвезення учнів з іншої місцевості. У фінансуванні проекту, крім держави, бере участь місцевий бюджет. Також можливе залучення грантових коштів. Власне цього року уряд виділив на модернізацію обладнання початкової школи мільярд гривень – на ці гроші впроваджуватимуть принципи нового освітнього простору для першачків.

Оновлюють школи за чотирма принципами: енергоефективність, безбар’єрність, сучасне обладнання, мотивувальний простір. Це означає, що заклади найперше утеплюють – про навчання в куртках йтися не може. Також будівлі стають доступними для людей з інвалідністю: з’являються пандуси, сходові підйомники та окремі туалети на кожному поверсі. Для якісного та цікавого навчання класи обладнують мобільними партами та комп’ютерною технікою. А ще оформлюють яскравий фасад та креативний інтер’єр.

Подробиці у газеті №37.