Міжнародний день медичних сестер

Міжнародний день медичних сестер представники цієї гуманної професії відзначають 12 травня.

В цей день в 1820 році народилася засновниця першої в світі служби сестер милосердя Флоренс Найтінгейл. Ця англійка разом зі своїми соратниками надавала медичну допомогу під час Кримської війни. До цієї служби приєдналися відразу багато монашок з Москви, а пізніше ідея, висунута Флоренс Найтінгейл, об’єднала навіть представниць аристократії.

Відомо, що в числі сестер милосердя були навіть дочка і дружина Миколи II. Природно, для досягнення такого масштабу роботи потрібно було багато фізичних і духовних сил. Тому цілком справедливо, що святкування сучасного дня медичних сестер відбувається в день народження Найтінгейл.

Починаючи з 1997 року,  за ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Асоціації медичних сестер України, Міжнародний день медичної сестри відзначається і в нашій країні.

Кожні два роки Міжнародний комітет Червоного Хреста вручає 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл – найвищу нагороду для медичних сестер. Її у 1912 році заснувала Ліга Міжнародного Червоного Хреста і Червоного Півмісяця для медсестер і волонтерів медичної служби, що відзначилися у роки війни або в мирний час.

Її лауреатами можуть бути лише дипломовані медичні сестри і добровільні санітарки — члени національних товариств Червоного Хреста, а також ті, хто активно співпрацюють з національними товариствами або організаціями, які надають медичну допомогу.

За роки незалежності медаллю імені Флоренс Найтінгейл нагороджені 17 українських патронажних сестер Червоного Хреста.

Від усього серця  вітаємо медичних сестер Харківщини з професійним святом та висловлюємо безмежну вдячність за Ваші чуйні серця, за врятовані життя, за повернуте здоров’я людей!