«Наша Енергія — енергетично спроможна громада»

Польща допоможе об’єднаним територіальним громадам Харківщини покращити ситуацію в сфері енергоефективності.

Пілотний проект «Наша Енергія — енергетично спроможна громада» презентовано в Харківському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

«Ідея створення проекту «Наша Енергія — енергетично спроможна громада» виникла два роки тому під час участі представників ОТГ Харківщини в провідному інформаційно-комунікаційному майданчику Польщі – Балтік Бізнес Форумі (м.Свіноуйсьце), — прокоментувала директор Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування Діана Баринова. — Там ми представляли об’єднані громади Харківської області як партнерів з новими можливостями для співпраці з бізнесом. Саме звідти і виникла дана ініціатива щодо реалізації подібного проекту на території Харківщини. Спочатку була недовіра з боку польських партнерів, але після презентації, знайомства з результатами реформи, вони побачили нову, зовсім змінену децентралізовану Україну. Ми відчули довіру, і ця довіра через два роки робить перші кроки у вигляді цього проекту».

Завдання експертів — провести «енергосканування» будівель, що знаходяться на балансі та утриманні об’єднаних громад. Професійний, детальний огляд дасть можливість побачити проблеми та недоліки. Потім, згідно з результатами огляду, громадам будуть надані рекомендації. Другий важливий елемент — зустріч з польськими експертами, які поділяться навичками пошуку коштів на реалізацію проектів з енергозбереження.

Польські експерти вже здійснили перші візити до об’єднаних громад Харківської області. Перший етап проекту — аудити енергоефективності будівель у п’яти відібраних громадах Харківщини, які є переможцями проекту (Роганська, Нововодолазька, Зачепилівська, Малинівська та Чкалівська об’єднані громади).

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.