НЕНЬКА НА ІМ’Я УКРАЇНА

До 1 вересня в галереї “Мистецтво Слобожанщини” (Держпром, 4-під.) експонується виставка робіт майстрів прикладного мистецтва, фотографії та художнього малярства == учасників конкурсу художників Харківської області “Ненька”, == в рамках заходів до 80-річчя Комунальної установи “Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтв” і присвяченого Дню незалежності України.

Журналіста “Трибунки”, який побував на відкритті цієї виставки, просто вразило широке розмаїття та високий професійний рівень робіт, представлених у експозиції в номінаціях: живопис, графіка, фотографія, декоративно-прикладне мистецтво, дитячий малюнок і скульптура. Мене, як уродженця Полтавщини, вже при вході до виставкового залу приголомшили чотири чудові бронзові скульптури персонажів знаменитого твору Гоголя “Вечори на хуторі біля Диканьки” == “Дяка”, “Солохи”, Вакули” і “Оксани”, виконані народним художником України Катібом Мамедовим. Ці скульптури такі ж гарні й витончені, як усі персонажі нового памятника Людмилі Гурченко в Харкові, автором якого також є цей знаний скульптор.

Практично в усіх виставлених роботах прослідковуються мотиви материнства, випливає образ неньки. Саме слово “ненька” є зменшувально-лагідною формою слова “мати”, і має величезне значення для кожної людини. Мати, віддаючи нам свою любов, свою душу, привчає нас до людяності, щирості, доброти, і завжди знаходиться поруч.

Нерідко словом матінка називають Батьківщину, тому що наша рідна земля, як і наша мати, з народження і в ранньому дитинстві формує світосприйняття, характер, приналежність до традицій і культури. Наша “ненька-Україна” завжди зігріває теплом своїх синів та дочок. Вона обєднує нас в години лиха і щастя, і == надихає своєю загадковою красою багатьох художників.

Обласний конкурс “Ненька” торкається таких тем, як прихильність до мистецтва і традицій, любов до Вітчизни, усвідомлення себе як часточки України, а України == як часточки світу. Художники, графіки,, фотографи, майстри декоративно-прикладного мистецтва демонструють своє бачення цих важливих тем, у залежності від своєї творчої мови, віку, світосприйняття.

Серед авторів: І. Давиденко, В. Олемпіюк-Винникова, О.Алдександров, К. Бойко, Т. Білоус, І. Дудник, Н. Щербакова, І. Горошко, А. Гужва, С. Єкімова та багато інших майстрів і художників з різних куточків Харківської області та міста Харкова.

Під час роботи виставки проходить також ряд культурологічних заходів: майстер-класи відомих майстринь Олени Осокіної та Валентини Дунаєвої, лекції знаного культуролога Михайла Красикова про сучасне українське мистецтво… А 29 серпня о 16 годині відбудеться перегляд знаменитого музичного фільму “Паганіні: скрипач Диявола” (реж. Бернард Роуз). 30 серпня о 17 годині відбудеться творча зустріч з учасникамси виставки за підсумками конкурсу художників Харківської області “Ненька”.