Олександр Мороз: «Вдячний бабаївцям за їхню активну життєву позицію…»

Олександр Мороз

Серед лідерів місцевого самоврядування Харківського району Олександр Мороз посідає особливе місце. Він знана й шанована особистість, авторитетний і відповідальний керівників великої громади. Селище Бабаї зараз — доглянутий, впорядкований і зручний для проживання населений пункт Передмістя. Але за усім цим стоїть напружена щоденна праця як самого голови й депутатів селищної ради, так і пересічних жителів, які також багато роблять для розквіту рідних Бабаїв.

— Шановний Олександре Васильовичу, кожний, хто приїжджає в Бабаї, помічає, що практично щомісяця тут відбуваються якісь позитивні зміни. Як вдається досягати таких результатів?

— Насамперед, хочу зазначити, що це не лише моя заслуга, це результат спільної праці усіх жителів — членів великої Бабаївської громади. Ми любимо наше рідне селище, і кожний на своєму місці вносить власну частку в спільну справу на користь Бабаїв.

— А що конкретно зроблено в селищі за останній час?

— Як ви вже знаєте, цього року нам вдалося, можна сказати, неймовірне — капітально реконструювати два великі селищні парки: Маслєнікова і Софієнко. Перший ми урочисто відкрили на 9 Травня, а другий реконструйований парк відкриваємо напередодні Дня незалежності України. У наш складний час це, я вам скажу, це велика справа. Ну хто сьогодні відкриває оновлені парки? А в Бабаях цього року капітально реконструювали аж два. Все це робиться для людей, для їхнього комфорту і зручностей. Відтепер і в нашому селищі є місця, де можна цивілізовано відпочивати й проводити дозвілля. Причому ми не лише відремонтували парки, а будемо обслуговувати їх і впорядковувати далі. Для цього взяли відповідних працівників. А ще я хотів би дуже подякувати жителям Бабаїв Степану Ніколенку та Олександру Крикушенку, які не лише виступили ініціаторами відродження наших парків, а й активно допомагали в цьому.

— А що з доходною частиною місцевого бюджету?

— Хочу сказати, що цей рік є одним із найпродуктивніших у розвитку й розбудові Бабаївської громади. За результатами роботи в першому півріччі поточного року бюджет громади виконано на 215 відсотків. А це додатково понад 2 мільйони гривень, які ми спрямували на розвиток інфраструктури нашого населеного пункту, будівництво доріг, реконструкцію приміщень, соціальних програм. Додаткові кошти вдалося залучити завдяки тісній співпраці з платниками податків, підприємцями, орендаторами, бізнес-структурами тощо.

— Крім двох названих парків, що вдалося зробити ще?

— Багато робиться з капітальної реконструкції та ремонту доріг з твердим покриттям. Відремонтували вулиці: Кооперативна, Потапенка, Володарського, по вулиці Шевченка прокладено асфальтову пішохідну доріжку. Вдалося встановити опалення за небюджетні кошти в дитсадку й поліклініці. У школі теж встановлено нове опалення, а нещодавно (також на небюджетні кошти) там зроблено євроремонт коридору. До нового навчального року наша школа отримає й новий шкільний автобус для підвозу учнів. А опалення селищного Будинку культури незабаром буде здійснюватися за допомогою автономного теплогенеруючого модуля, на придбання якого нашій громаді виділено 290 тисяч гривень. У різних куточках селища встановлено 2 дитячі майданчики, ведуться значні роботи з утеплення та перекриття будинків, благоустрою вулиць та багато чого іншого.