Підвищено мінімальний розмір допомоги по безробіттю

З 1 квітня мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб підвищено на 120 гривень. Тепер ця сума складе 1280 гривень, повідомляє Державна служба зайнятості.

Це підвищення стосується застрахованих осіб, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації в центрі зайнятості становив не менше шести місяців.

Такі громадяни мають право на отримання допомоги по безробіттю, розмір якої залежить від розміру заробітної плати за останнім місцем роботи, страхового стажу і причини звільнення, проте не може бути менше, ніж 1280 гривень.

У той же час максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб — зараз це 6000 400 гривень.

Загальна тривалість виплати зазначеної допомоги не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років, а для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів.

За даними Державної служби зайнятості, станом на 1 березня 2017 допомогу з безробіття в Україні отримували 365 000 чоловік.