Тиждень безпеки дорожнього руху

8 травня в Україні, як і в усьому світі, розпочався тиждень безпеки дорожнього руху. Він триватиме до 14 травня.

Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

«З ініціативи Міністерства охорони здоров’я України, підтримки Кабінету Міністрів України, із залученням профільних міністерств та відомств, обласних та Київської міської держадміністрацій, міжнародних і вітчизняних організацій з 8 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху», — йдеться у повідомленні.

Мета Тижня – об’єднання зусиль державних органів, бізнесу, громадських організацій, наукової спільноти, засобів масової інформації та усього суспільства на виконання державних і міжнародних програм з безпеки дорожнього руху та пропаганди важливості дотримання правил дорожнього руху.

Цього року Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху проходить під гаслом «Збав швидкість — збережи життя». В навчальних закладах пройдуть масові заходи, присвячені безпеці дітей на дорозі. Крім того, 12 травня в усіх регіонах пройде організований спільно з Міністерством освіти та науки єдиний національний урок «Безпека на дорозі — безпека життя», а також загальнонаціональна акція «День зниження швидкості». Відбудеться і загальнонаціональний флешмоб «Україна за безпеку дорожнього руху» , який розпочнеться 13 травня біля Арки дружби народів у Києві. В усіх регіонах України з 8 по 14 травня пройде велопробіг «За безпеку на дорозі».

Крім того, у цей період здійснюватимуться заходи державного контролю щодо дотримання автоперевізниками законодавства про автотранспорт і за виконанням правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, профілактичні заходи із запобігання дорожньо-транспортним пригодам.

Начальник медичного департаменту МОЗ Андрій Гаврилюк на прес-конференції розповів, що у період 2011-2016 рр. в Україні рівень травматизму та смертності внаслідок ДТП є одним із найвищих у Європі. Зокрема, за цей час зареєстровано 170 тис. ДТП, у яких загинули 26,5 тисяч людей, травмовані 206 тисяч осіб. При цьому тільки за 2016 рік зафіксовано зростання кількості ДТП на 11,6%, а травмованих у дорожніх аваріях стало більше на 1,5%. Варто зазначити, що 43% загиблих у ДТП в 2016 році — це пішоходи та велосипедисти. Також за цей період у ДТП загинуло 1,4 тис.  дітей віком до 18 років.

«ДТП в Україні є першою за поширеністю причиною смерті молоді віком від 15 до 24 років та другою — серед дітей віком від 5 до 14 років», — сказав Гаврилюк.

У 2017 році Тиждень безпеки дорожнього руху буде проходити у два етапи: з 8 по 14 травня та з 13 по 19 листопада.