В третій декаді жовтня 2018 року по Харківській області розпочинається планова пероральна імунізація диких та бродячих м’ясоїдних тварин проти сказу.
Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, за якою уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні та бродячі тварини.
Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.
Розповсюдження принад з вакциною відбуватиметься повітряним методом за допомогою авіаційної техніки над лісовими та сільськогосподарськими угіддями області, поза територіями населених пунктів та водойм.
Мешканців області, які побачать літак АН-2 що розкидує приманки, просимо не хвилюватися.
Ці заходи забезпечать створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу.
Приманка безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із різким запахом м’ясокісткового борошна.
Усередині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу. Збудник сказу у вакцині є, але він ослаблений, тобто захворіти на сказ від контакту з брикетом і вакциною неможливо.
Брати брикети в руки не варто. Якщо людина візьме в руки приманку, потім обов’язково повинна добре вимити руки, щоб не заразитись кишковими чи іншими побутовими інфекціями.
Прохання до жителів району:
при виявленні приманок – не брати їх руками і не переносити з місця на місце, тим більше додому, та застерегти своїх дітей щоб при знайденні приманок з вакциною не грались нею, а тим більше не пробували її розламати.
Харківське районне управління Головного управління Держпрдспоживслужби в Харківській області