Віктор Шептура: акцент на благодійність

Ось уже 33 роки директором Васищевського МНВК працює унікальна особистість, як кажуть, педагог від Бога, Почесний громадянин Харківського району Віктор Миколайович Шептура. Такі чуйні, добрі й благородні особистості є справжнім «золотим фондом» нашого рідного Харківського району. Вони в усі часи, за будь-яких економічних чи політичних ситуацій, намагаються високою мірою громадського й суспільного обов’язку вимірювати все своє життя.

Комбінат робітничих професій

Міжшкільний навчально-виробничий комбінат у Васищевому, який вже багато років очолює знаний педагог, Почесний громадянин Харківського району Віктор Шептура, розташовується в дореволюційній споруді, яка ще й досі вірою і правдою служить благородній справі просвітництва. Тут вже хоч зараз готові розпочати професійне навчання старшокласників із кількох шкіл  Харківського району за трьома спеціальностями — водій, швачка-кравець, оператор комп’ютерного набору. Цього року професійну підготовку проходитимуть близько 130 старшокласників.р

До речі, ці робітничі професії зараз найпопулярніші на ринку праці, тому юнакам та дівчатам, які отримали посвідчення Васищевського МНВК, досить легко знайти роботу навіть не продовжуючи освіту в спеціальних професійних чи вищих навчальних закладах. Васищевський міжшкільний навчально-виробничий комбінат став популярним і висококласним завдяки зусиллям його незмінного керівника Віктора Миколайовича Шептури, який очолює його вже 33 роки, зумівши вивести заклад на дуже високий рівень професійної підготовки, зміцнивши матеріальну базу і не втративши фахових викладачів та майстрів виробничого навчання.

Добрих справ багато не буває

Свої добрі справи Віктор Шептура давно вже переносить на всю громаду, активно займаючись благодійництвом, меценатством і підтримкою малозабезпечених верств населення. Земляки дуже вдячні Віктору Миколайовичу за його соціальні проекти, особливо у сфері житлово-комунального господарства.

Під час своєї останньої поїздки до Васищевого я побував у багатьох закладах, установах і організаціях. І практично скрізь добрим словом згадують Віктора Миколайовича Шептуру. Для дитсадка від нещодавно купив нового посуду аж на 5 тисяч гривень, для учительської місцевої школи придбав сучасний кондиціонер, кільком малозабезпеченим мешканцям багатоквартирних будинків допомагає встановити автономне опалення, комусь допоміг матеріально, комусь — порадою… Отакий він, Віктор Шептура, — активний, дієвий, доброзичливий і благочестивий. швеяНа таких як він можна покластися в будь-яку хвилину: він підставить плече, завжди прийде на допомогу, поділиться останнім заради блага іншого. Таких чудових якостей, на жаль, часто бракує сучасним бізнесменам, які далеко не завжди дбають про соціальну спрямованість власного бізнесу.

До речі, Віктор Шептура, як заступник голови селищного виконкому, взяв під своє кураторство багатоквартирні будинки, які переобладнують під індивідуальне газове опалення. Словом, у селищі немає такого дитячого, освітнього чи культурного закладу, на який би не розповсюджувалися добрі справи Шептури. За таке благородство, щирість душі й безмежну працьовитість його поважають і люблять земляки.

Людяність понад усе

Свого рідного дітища — Васищевський міжшкільний навчально-виробничий комбінат — Віктор Миколайович Шептура не забуває ні на хвилину ні взимку, ні влітку. Все тут доглянуто, підготовлено, готове до роботи. Навчальні класи й кабінети оснащені сучасною технікою, в коридорах дуже багато квітів, а у дворі вже видніються дві купи вугілля, для опалення приміщень у холодні пору року.

Матеріальна частина це, звичайно, важливо, але людські, міжособистісні стосунки в колективі ніхто не відміняв. У колективі Васищевського МНВК з цим також все в порядку. Більше того, всі вчителі, педагоги, майстри виробничого навчання, технічні працівники давно живуть як єдина велика родина. Про чудовий мікроклімат у колективі та гідні умови говорить хоча б той факт, що в штаті працівників комбінату  мешканці не лише Васищевого, а й навколишніх населених пунктів і навіть із міста Змієва.

Людяність, щирість і благородство Віктор Шептура та його колеги прищеплюють і своїм вихованцям — старшокласникам Васищевської, Лизогубівської, Хорошівської та двох Безлюдівських шкіл, які проходять професійне навчання за фахом водія, швачки та оператора комп’ютерного набору. Після закінчення комбінату, молоді люди  отримують не лише чудові професії, затребувані в наш час, а й залишають ці стіни сформованими особистостями з розвиненими психологічними і особистісними якостями. Так що  Васищевський МНВК — це ще й дуже гарна школа життя, для тих, хто хоче засвоїти його основні прописні істини. Непересічний вклад у важливий і відповідальний процес В. М. Шептури та його колективу — очевидні.