Власники авто на єврономерах погрожують перекрити траси

Активісти негативно відреагували на прийнятий законопрект №8487, хоча парламент пішов на зустріч водіям і вніс зміни — пільговий коефіцієнт 0,5 на перші 90 календарних днів. Наступні 90 днів діятиме повний коефіцієнт, але без штрафних санкцій. Та власники євроавто заявили, що таким рішенням народні депутати обмежують права українців. Вони вимагають від президента України Петра Порошенка ветувати закон, а від народних депутатів — заново розглянути питання у Раді. Головна претензія активістів «Авто Євро Сили» до прийнятого закону — у ньому є пункт про прив’язку податку до віку автомобіля.

«У нас є 250 депутатів, які прийняли рішення — будете відповідати за нього! Давайте з холодною головою не дамо цим народним депутатам «вмочити» нас у бруд із тим, що ми спровокуємо конфлікт. Це безглуздо, нам потрібно робити їм боляче, а не собі», — заявив один із лідерів мітингувальників. Зараз активісти оголошують мобілізацію на всеукраїнський страйк.

Довідка. Згідно з даними Державної фіскальної служби, в Україні в режимі тимчасового ввезення потрапили 2,7 млн автомобілів. Кількість авто, які були ввезені в режимі «транзит» і фактично перебувають в Україні з порушенням термінів, досягла 110,4 тис., а в режимі «тимчасового ввезення» із порушенням термінів — 207,4 тис.