Всі школи повинні публікувати свою фінансову звітність!

Міністр освіти Лілія Гриневич, відповідаючи на питання про фінансову звітність шкіл, повідомила, що минулого року було надіслано листи до шкіл з вимогою опублікувати свою фінансову звітність до 1 грудня 2017 року. Це зробили не всі школи.

Не всі школи ще мають свої сайти, незважаючи на те, що за законом «Про освіту» мусять їх мати. Цей контроль покладений найперше на облдержадміністрації. Вони відповідають за реалізацію законів на місцевому рівні.

Ми бачимо за окремими зверненнями батьків, що інформації немає, і тиснемо на місцеву владу, на школу, щоб вони опублікували інформацію. Та дуже часто школи кажуть: «А ми не публікуємо цю інформацію, бо вона нікого не цікавить, нікому не потрібна. Батьки не просять, вони не хочуть знати про це. А це так багато робити, це все написати.

Я думаю, що директори шкіл повинні нести дисциплінарне покарання за невиконання закону «Про освіту», але Міносвіти не може дати догану директору школи. Це може зробити лише засновник закладу освіти, тобто орган місцевого самоврядування, — сказала Лілія Гриневич.