Знов підвищення цін в Україні з 1 квітня

”Укрзалізниця” значно підвищила тарифи на перевезення.
Як повідомили в прес-службі перевізника, тариф на вантажні перевезення підвищено на 14,2%.
З неділі, 31 березня, “Укрзалізниця” підвищила розцінки на вантажні перевезення в межах України.

За словами директора з економіки і фінансів Укрзалізниці Андрія Рязанцева тариф на вантажні перевезення проіндексовано на рівень індексу цін виробників промислової продукції. Це стало першим етапом запровадження постійно діючої моделі автоматичної індексації тарифів на індекс цін виробників промислової продукції.

Укрзалізниця вже запропонувала учасникам ринку регулярну індексацію, що відбуватиметься щоквартально за фактичними змінами індексу цін виробників промислової продукції й нова концепція тарифоутворення на залізничному транспорті має бути розроблена Укрзалізницею спільно з учасниками ринку до 1-го липня.

За його словами, Укрзалізниця також пропонує запровадити інвестиційну складову тарифу, яка може додатково змінюватися під час реалізації окремих проектів.

Перевізник сподівається, що нова модель тарифоутворення допоможе розділити інфраструктурну та локомотивну складову тарифу та вивести їх на “економічно обґрунтований рівень”.

Андрій Рязанцев зазначив, що це дозволить Укрзалізниці залучити кошти на реалізацію інвестиційної програми компанії та максимально оперативно змінити на краще ситуацію зі станом тягового рухомого складу.

Нагадаємо, в Асоціації власників вагонів переконані, що “Укрзалізниця” маніпулює вартістю тарифів, оскільки аргументація підприємства на користь підвищення тарифів будується на тому, що вантажовідправники нібито мають достатньо коштів, щоб заплатити монополісту, а відтак зобов’язані це робити.