Головне

Аксьонов заявив про обстріл Криму ракетами ATACMS

Аксьонов заявив про обстріл Криму ракетами ATACMS

Голова підконтрольної Росії адміністрації окупованого Криму Сергій Аксьонов заявив, що півострів 30 квітня був атакований ракетами ATACMS.

За його словами, в околицях села Донське в Сімферопольському районі «після збиття ракет ATACMS» нібито розсипалися суббоєприпаси, що не здетонували.

Міністерство оборони Росії заявило, що за добу нібито збили шість ракет ATACMS, при цьому не уточнюється, де саме це сталося.

Російські телеграм-канали і чиновники раніше повідомляли, що в окупованому Криму вночі чули вибухи і роботу ППО.

Так, «Крымский ветер» писав про «гучну ніч» на півострові. За його даними, місцеві жителі чули вибухи у Євпаторії, Джанкої, Сімферополі, Гвардійському і Красноперекопському районі. Телеграм-канал «Николаевский Ванёк», який пов’язують з українською владою, побічно підтвердив атаку в районі Джанкоя і Гвардійського.

Телеграм-канал ASTRA з посиланням на джерела в МНС Росії пише, що під обстріл потрапив військовий аеродром у Джанкої – місце дислокації гелікоптерного полку 4-го командування ВПС і ППО Південного військового округу РФ, і в результаті поранені п’ятеро військовослужбовців.

Крім того, за даними журналістів, у ніч проти 30 квітня в Криму під обстріл потрапили три військові частини ППО. На території військової частини, що розташована в селі Донське, виникла пожежа. За повідомленнями, є постраждалі, проте точна кількість поранених невідома.

Незалежних підтверджень інформації про удар по аеродрому Джанкоя і трьох військових частинах ППО немає. Українська влада і військові ситуацію не коментували.

24 квітня агентство Reuters із посиланням на американського чиновника повідомило, що США таємно поставили Україні ракети ATACMS далекого радіусу дії.

Згодом США підтвердили, що у квітні відправили Україні ракети далекого радіусу дії ATACMS для використання на українській території.