Головне

Бурштинська ТЕС не підлягає відновленню через обстріли РФ – влада

Бурштинська ТЕС не підлягає відновленню через обстріли РФ – влада

Бурштинська ТЕС не підлягає відновленню через обстріли РФ – влада

Бурштинська теплоелектростанція на Івано-Франківщині не підлягає відновленню після російських ракетних обстрілів, заявила 28 червня голова обласної військової адміністрації Світлана Онищук в ефірі радіо «Західний полюс».

«Вже певний період часу ми розуміємо, що відновленню не підлягає Бурштинська ТЕС, вона надзвичайно сильно зруйнована», – сказала очільниця ОВА.

За її словами, російські сили щонайменше 12 разів атакували ракетами Бурштинську ТЕС.

Онищук зазначила, що для проходження опалювального сезону в Бурштині збудують шість котелень різної потужності. «Ці котельні зможуть забезпечити наші соціальні об’єкти і населення», – сказала вона.

Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. За даними «Укренерго», вимушені відключення електроенергії – наслідок комбінованих цілеспрямованих атак РФ на українську енергосистему. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів. Генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко зазначив, що навіть імпорт електроенергії, «який на максимумі», не розв’язує цю проблему.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок масованих ракетних атак РФ у березні знищено 80% теплової генерації. У Міненерго повідомляли, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії «Центренерго» і гідроелектростанції «Укргідроенерго».