Політика

Чеський президент Павел офіційно прийняв нового українського посла

Чеський президент Павел офіційно прийняв нового українського посла

Чеський президент Павел офіційно прийняв нового українського посла

У своїй резиденції президент Чехії Петр Павел офіційно прийняв чотирьох нових послів, серед яких був і новопризначений посол України в Чехії Василь Зварич.

Україна не мала посла в Празі з липня 2022 року.

Євген Перебийніс, який обіймав цю посаду раніше, повернувся в Україну працювати в МЗС.

Під час першого публічного спілкування з журналістами посол України в Чехії повідомив, що звʼязки України та Чехії мають зміцнюватися та подякував чехам за підтримку.

«Для мене велика честь обійняти цю посаду і продовжити стратегічне партнерство між Україною та Чехією. Хотів би подякувати президенту Павелу, чеській владі та чеському народу за велику підтримку України під час агресії Росії. Ця підтримка наближає нашу спільну перемогу, України і всього вільного світу, над російським агресором. Також я радий, як Чехія позиціонує себе на міжнародному рівні, в глобальній політиці охорони міжнародного права», – розповів Зварич чеським й українським медіа.

Василь Зварич від початку повномасштабної війни Росії проти України працював послом у Польщі.

Раніше президент Чехії Петр Павел в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив, що тривала відсутність посла України в Празі не мала суттєвого впливу на двосторонні відносини, але відзначив, що контакти сповільнилися. «Дипломатичні канали відкриті, але досить порожні», – сказав Павел.