Депутати у першому читанні ухвалили законопроєкт щодо ліквідації МСЕК
Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт про ліквідацію медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Про це повідомили нардеп від фракції «Голос» Ярослав Железняк та депутат від фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко.
Законопроєкт підтримали 260 народних депутатів.
1 листопада Кабінет міністрів схвалив законопроєкт №12178 «Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи».
Згідно із документом, з 1 січня 2025 року замість МСЕК запрацюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини, які складатимуться з лікарів-практиків. Вони працюватимуть у багатопрофільних лікарнях, оснащених усім необхідним для оцінювання та додаткового обстеження, і за потреби зможуть працювати дистанційно чи з виїздом до пацієнта.
Нова система буде цифровізованою. Лікуючий лікар зможе скерувати в електронному вигляді справу для оцінювання, а результати оцінювання автоматично потраплятимуть в Єдину інформаційну систему соціальної сфери для подальших кроків з реабілітації, оцінювання працездатності та, в разі потреби, призначення державних виплат, кажуть у МОЗ.
Передбачено, що лікарі до моменту оцінювання не знатимуть імені пацієнта, а пацієнт — імен лікарів, які оцінюватимуть його функціональність. Це, як вважають у відомстві, виключить можливість попередніх корупційних домовленостей, «зокрема й таких, про які останнім часом стало відомо».
Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд на виконання рішень РНБО та президента затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК.
22 жовтня президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо діяльності МСЕК, яке передбачає ліквідацію Медико-соціальних комісій, перевірку їх рішень та реформування системи МСЕК в Україні.
Цьому засіданню РНБО і відповідному рішенню передувала низка повідомлень про ймовірні зловживання у МСЕК.