Події

«дії та публічні вислови деяких українців перетворились на потужну зброю ворога»

«дії та публічні вислови деяких українців перетворились на потужну зброю ворога»

Командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Павлюк, коментуючи ставлення українців до роботи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), заявляє, що «дії та публічні вислови деяких українців перетворились на потужну зброю ворога».

«Вищий пілотаж мистецтва війни – зруйнувати замисли ворога і завдати йому поразки, не застосовуючи свого війська в бою. І судячи з останніх місяців, росіяни дуже вправно користуються давньокитайськими стратагемами ведення війни. А деякі наші співгромадяни, на жаль, втратили розуміння, що їхні дії та публічні вислови перетворились на потужну зброю в руках ворога. Який не полишав, не полишає і ніколи не полишить свого прагнення знищити Україну», – написав він у фейсбуці.

Павлюк нагадав про ситуацію, яка була на початку повномасштабного вторгнення РФ – «від черг до ТЦК ми дійшли до цькування військових із ТЦК та моральної підтримки ухилення від захисту України».

«Окрема тема – ставлення до військовослужбовців ТЦК. Сьогодні ТЦК та їхні роти охорони в більшості укомплектовані військовослужбовцями, що втратили здоров’я на війні та визнані непридатними до проходження служби в бойових частинах», – зауважив командувач Сухопутних військ ЗСУ.

Він також відкинув звинувачення у відсутності змін в армії – «змінюємося, бачимо недоліки і щодня працюємо, щоб ставати кращими, більш зрозумілими».

«Розбий союзи ворога, розділи його бойові порядки – вчить давньокитайська стратегія війни. Протиставлення армії цивільним – один з її пунктів. Тож перш ніж поділитись «кричущим сюжетом про порушення прав» та тяжку долю «бідолашних ухилянтів», варто запитати себе: кому це насправді допомагає перемогти у війні? Точно що не Україні», – наголосив Павлюк.

У серпні минулого року президент Володимир Зеленський увів в дію рішення РНБО про звільнення всіх обласних військкомів і призначення на ці посади офіцерів, які беруть участь у бойових діях.

Цьому передувала «всеохопна перевірка» територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки (військкоматів). Президент на початку серпня повідомив, що перевірка військкомів виявила багато зловживань, «відверто огидних».