Новини

Громадськість: На Закарпатті колишні регіонали захопили спортивну базу з унікальним термальним басейном та перетворили її на розважальний комплекс

Громадськість: На Закарпатті колишні регіонали захопили спортивну базу з унікальним термальним басейном та перетворили її на розважальний комплекс

До редакції Конфлікт.ТВ надійшло звернення Громадського Об’єднання  «Антирейдер», до депутатів Верховної Ради України та місцевих рад Закарпаття щодо ситуації, яка склалась навколо учбово-спортивної бази «Закарпаття» у м. Берегове, Закарпатської області.

Публікуємо його без купюр:

Шановні панове депутати!

Звертаємось до вас, як до виборної особи, на яку покладене найвище право та обов’язок слідкувати за дотриманням законності, національних інтересів та встановлення справедливості.

Групою вінницьких бізнесменів, що зробили свої статки на близькості до «партії регіонів», захоплене громадське майно в Берегівському районі. Майно, а саме фізкультурна база «Закарпаття», використовується не за призначенням, усупереч інтересам місцевої громади та з порушенням закону.

На думку наших експертів, що багаторічно займаються моніторингом рейдерських захоплень, має місце саме акт рейдерства майна, що належить державі в приватно-комерційних інтересах групи осіб.

Ми добре знаємо на основі багатьох випадків, що колишні державні громадські організації – спортивні, профспілкові – реалізують різними шляхами, майно, нерухомість, бази відпочинку, що були напрацьовані внесками людей.

Саме такий випадок маємо з учбово-спортивною базою «Закарпаття», що входить до складу ВФСТ «Колос» АПК України. База була профільною для підготовки наших спортсменів з плавання до 2013, коли до керівництва ВФСТ «Колос» АПК України прийшов перефарбований регіонал, колишній нардеп Олександр Мендусь.

Він та його «молода команда» бачили в УСБ «Закарпаття» передусім джерело надходження готівкових, неоподатковуваних коштів. Тому відбулось неофіційне перепрофілювання громадсько-спортивного закладу — демонтовано вишки для тренувань з фрістайлу та стрибків у воду, знищено спортивну інфраструктуру, припинено функціонування комплексу, як учбово-спортивної бази.

В даний час комплекс використовується лише як розважальний – продаж входу до термального басейну (який до речі найбільш потрібний саме для відновлення професійних спортсменів), робота нічного бару та продаж алкоголю, проведення дискотек та розважальних нічних заходів з елементами еротики, послуги готелю та надання харчування.

Місцеві активісти неодноразово звертали увагу органів влади на те, що спортивна база, користуючись статусом громадської організації приймає оплату передусім готівковими коштами, без чеків чи касових апаратів. За отриманими інсайдами кошти йшли особисто Олександру Мендусю та близьким до нього членам правління «Колосу». Тільки у 2018 році на базі були встановлені касові апарати.

Ми бачимо наступні ознаки рейдерського захоплення громадського майна:

1. Майно громадської організації використовується не за призначенням, а в приватних інтересах групи осіб. 

2. Фактично майновий комплекс вилучений з обороту ВФСТ «Колос» АПК України.

3. Кошти, отримані від надання послуг бази, йдуть не на статутну діяльність спортивного товариства «Колос».

4. Особи, що фактично контролюють СТ «Закарпаття», отримали цей контроль внаслідок «непотизму» — тобто політичним та особистим знайомствам з колишньою «партією регіонів». Це найперша ознака рейдерства – силове отримання контролю за підприємством завдяки близькості до посадових осіб, що приймають рішення.

5. Спортивна база «Закарпаття» не відновлюється, не ремонтується, а убивається «в нуль». Це характерна ознака рейдерства, коли з отриманого на час майна вичавлюються усі кошти.

На думку місцевої громади Берегова порушені їх права. Справа в тому, що «Закарпаття» створювалось, будувалось та фінансувалось за сприяння місцевих рад, з внесків місцевих членів спортивного товариства. На сьогодні вони не мають доступ до бази, вхід до термального басейну для місцевих лише за кошти (хоча спочатку брались зобов’язання безкоштовного входу). Не приводяться в порядок землевпорядні документи, не працює система очистки скиду стічних вод.

Враховуючи суспільний резонанс, кричущі випадки порушення законодавства та статутних цілей «Колос», організований супротив посадових осіб, що пов’язані спільною протиправною діяльністю, політикою та можливостями просимо наступне:

— ініціювати депутатський запит та проконтролювати перевірку діючого керівництва спортивної бази «Закарпаття» по вищеописаним порушенням.

— сприяти поверненню СБ «Закарпаття» у комунальну власність Берегівської громади з відновленням спортивного профілю роботи та забезпечення доступу до відновлювально-рекреаційних можливостей місцевих жителів.

Додаток: Більше про перебіг порушень в роботі бази можна дізнатись у повідомленнях місцевих соцмереж, таких наприклад як ФБ сторінка «Форум Берегівщини»:

— https://www.facebook.com/groups/BeregEU/permalink/6580503451985294/ — повідомлення про смерть туриста

https://www.facebook.com/groups/BeregEU/permalink/6374454689256839/ — звернення ГО щодо безчинств керівництва басейну

https://www.facebook.com/groups/BeregEU/permalink/2146101818758835/ — обурення місцевих

— https://www.facebook.com/groups/BeregEU/permalink/3111213765580964/

https://www.facebook.com/groups/BeregEU/permalink/2216858448349838/ — недотримання правил благоустрою керівництвом УСБ Закарпаття.

Чекаємо на вашу оперативну зворотну реакцію!

З повагою, ВГО «Антирейдер».