Події

Кличко назвав причину аварії на синій гілці метро у Києві

Кличко назвав причину аварії на синій гілці метро у Києві

Аварійна ситуація на синій гілці метро у Києві виникла через недотримання технології під час будівництва перегону 15 років тому, написав у своєму телеграмі 25 червня міський голова Віталій Кличко.

Він зазначив, що триває ремонт на перегінному тунелі між станціями «Деміївська» та «Либідська».

«Наразі будівельники завершили розробку котловану з кріпленням І, ІІ та ІІІ ярусів, а також хімічне закріплення ґрунтів затунельного масиву. Це дало змогу зупинити проникнення води в конструкції. Триває герметизація статичних тріщин та стиків оправи тунелю в місцях болтових з’єднань», – написав мер міста.

За словами Кличка, фахівці докладають максимальних зусиль, щоб поновити рух поїздів на ділянці на початку осені.

Читайте також: Кличко: два депутати Київради складають мандати, серед них – ексочільник Київського метро

У квітні у КМДА заявляли, що фахівці докладають максимум зусиль, аби відновити рух поїздів «синьою» лінією метро до кінця літа 2024 року.

8 грудня минулого року в Київській міській держадміністрації повідомили про зупинення руху поїздів метро на ділянці між станціями «Теремки» – «Деміївська»: загалом це шість станцій. Влада пояснила, що через «нерівномірні процеси розущільнення, віброповзучості навколоґрунтового масиву і навантаження на тунельну оправу з’явився ризик втрати стійкості тунельних споруд».

Тоді повідомлялося, що роботу цієї ділянки зупинили орієнтовно на шість місяців.

Тунелі між станціями «Деміївською» і «Либідською» споруджувалися в поймі річки Либідь у 2008-2010 роках. Станцію «Деміївська», будівництво якої розпочали у 2005 році, відкрили у грудні 2010 року, «Теремки» – у листопаді 2013 року.