Економіка

Мобілізація і відключення світла – Американська торговельна палата назвала виклики для бізнесу в Україні

Мобілізація і відключення світла – Американська торговельна палата назвала виклики для бізнесу в Україні

Мобілізація і відключення світла – Американська торговельна палата назвала виклики для бізнесу в Україні

81% опитаних компаній заявили, що мобілізація до лав Збройних сил України впливає на результати їхньої діяльності. Про це свідчать результати опитування «Оцінка бізнесу в Україні у воєнний час», проведеного Американською торговельною палатою в Україні.

Відповідно до опитування, ключовими викликами для ведення бізнесу у 2024 році є бронювання працівників від військової служби (80%), безпека та захищеність персоналу (75%), здоров’я та психічний стан працівників (50%), відключення електроенергії (50%), ракетні атаки Росії на життєво важливі об’єкти інфраструктури та бізнес-активи (45%).

На думку компаній, український уряд для допомогти бізнесу повинен:

  • забезпечити чітку та прозору процедуру бронювання від мобілізації (80%);
  • впровадити реальну та ефективну судову реформу (70%);
  • забезпечити передбачуваність та стабільність податкового законодавства (62%).

«Наше останнє опитування показує, що відстрочка від призову на військову службу зараз є найбільшою проблемою для бізнесу в Україні. Це має серйозний вплив на ефективність бізнесу. Ми продовжимо працювати з урядом, щоб знайти правильний баланс – армія отримує те, що їй потрібно, економіка та бізнес продовжують працювати, а податки сплачуватися», – сказав Енді Гундер, президент Американської торговельної палати в Україні.

У дослідженні також йдеться, що 30% опитаних компаній мають пошкоджені активи, 70% з них відновили свої активи. 49% учасників зазначили, що кількість працівників та доходи їхніх компаній під час війни зменшилися порівняно з довоєнним рівнем.

111 керівників та топ-менеджерів компаній-членів Палати взяли участь в опитуванні, яке проводилось з 22 травня по 5 червня 2024 року. 72% респондентів – керівники компаній.

Раніше Міністерство економіки України скасувало наказ щодо бронювання деяких технологічних компаній через суспільний резонанс.

До цього прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив профільним міністерствам внести оновлену, «більш справедливу» постанову про бронювання та визначити вичерпний перелік об’єктів і підприємств критичної інфраструктури.

В Україні від 24 лютого 2022 року, дня повномасштабного вторгнення Росії, запроваджено воєнний стан. Тоді ж оголосили загальну мобілізацію. Відтоді Верховна Рада регулярно продовжує строки дії воєнного стану і мобілізації.