Події

На півдні за тиждень ЗСУ звільнили понад 28 квадратних кілометрів – Маляр

На півдні за тиждень ЗСУ звільнили понад 28 квадратних кілометрів – Маляр

На східному напрямку Сили оборони за минулий тиждень звільнили від російських військових 9 квадратних кілометрів, на півдні – понад 28 квадратних метрів, розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

За її даними, на сході тривають як наступальні, так і оборонні дії – Сили оборони рухаються на Бахмутському напрямку, натомість армія РФ продовжує вести наступ на Лиманському, Авдіївському і Мар’їнському напрямках.

«Противник намагається витіснити наші війська із займаних позицій, але отримує гідну відсіч. Зараз там тривають важкі бої. За минулий тиждень в результаті покращення оперативного (тактичного) положення та вирівнювання лінії фронту звільнену площу збільшено на 9 кв. км», – зазначила заступниця міністра.

Кількість обстрілів армії РФ на сході, згідно з інформацією Маляр, за тиждень збільшилася вдвічі: в позаминулий тиждень відбулось 6457 обстрілів, а на минулому – 11 753. На півдні Сили оборони продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках.

Наступальні дії ЗСУ вели на напрямках Новодарівки, Приютного, Новоданилівки, Роботиного, Новосілки й Старомайорського, мали успіх, каже Маляр.

«За минулий тиждень збільшено звільнені території на 28,4 кв. км. Загалом звільнена площа на півдні складає 158,4 квадратних метрів», – додала посадовиця.