Головне

На сайті президента оприлюднили указ про лауреатів Шевченківської премії

На сайті президента оприлюднили указ про лауреатів Шевченківської премії

На сайті президента України оприлюднили указ про присудження Шевченківської премії 2024 року.

Згідно з документом, на підставі подання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка нагороду 2024 року присудили:

  • співачці Джамалі – за альбом «Qirim»;
  • художникові Андрію Єрмоленку – за серію художніх робіт «Ukrainian resistance // Український опір»;
  • поетові Дмитру Лазуткіну – за книгу поезій «Закладка»;
  • журналістам Євгенові Малолєтці, Мстиславу Чернову, Василисі Степаненко – за серію журналістських матеріалів про облогу Маріуполя (репортажі, фото та відеорепортажі, розслідування і фільм «20 днів у Маріуполі»);
  • композиторці Кармеллі Цепколенко – за кантати «Читаючи історію» за поезією Оксани Забужко, «Звідки ти, чорна валко, пташина зграє?» за поезією Сергія Жадана, Дуель-Дует для скрипки і контрабасу, Симфонію № 5;
  • поетесі Ярині Чорногуз – за книгу поезій «[dasein: оборона присутності]»;
  • режисерові-постановнику Івану Уривському, художниці-постановниці Тетяні Овсійчук, хормейстерці Сусанні Карпенко – за виставу «Конотопська відьма» за повістю Григорія Квітки-Основ’яненка Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

В указі зазначається, що розмір премії встановлюється в 429 тисяч гривень кожна.

Раніше цього тижня президент Зеленський повідомив, що підписав указ про оголошення лауреатів Шевченківської премії, й анонсував, що його оприлюднять 9 березня.

Лауреатів Шевченківської премії зазвичай офіційно оголошують 9 березня, в річницю народження Тараса Шевченка.

У березні минулого року журналіст, телеведучий Юрій Макаров повідомив про рішення піти з посади голови Комітету Національної премії України імені Тараса Шевченка. Згодом це зробили і члени комітету Шевченківської премії. Відставки відбулися на тлі подій довкола оголошення лауреатів премії, яких уперше за 60 років не назвали, за традицією, 9 березня. Серед причин такого «запізнення» вказували бажання присудити додаткову премію «За внесок у перемогу». Втім, у підсумку, лауреатів все ж оголосили – через два дні, 11 березня.