Політика

На тлі дискусій про Taurus для України виробник заявив про готовність поповнити запаси ракет Німеччини

На тлі дискусій про Taurus для України виробник заявив про готовність поповнити запаси ракет Німеччини

У німецькій компанії Taurus Systems заявили про готовність в короткі терміни поповнити запаси далекобійних ракет Німеччини.

«Ми можемо в найкоротші терміни приступити до нового виробництва Taurus, інтеграції платформи і доопрацювання наявних ракет. Обов’язкова умова – замовлення», – процитувала пресслужба MBDA главу Taurus Systems Йоахіма Кнопфа (компанії MBDA належить Taurus Systems).

Таким чином, компанія Taurus Systems простувала заяву політика Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Йоганнеса Арльта про те, що оборонна промисловість ФРН не здатна швидко поповнити запаси ракет у разі постачання Україні.

Німецький мовник Deutsche Welle нагадує, що днями депутат Бундестагу від правлячої СДПН, член комітету з питань оборони Арльт заявив, що збройні сили Німеччини (Бундесвер) мають обмежену кількість ракет Taurus і країна не має можливості наростити їхнє виробництво для поповнення запасів власної армії.

«Тому з огляду на наші союзницькі зобов’язання перед НАТО і з урахуванням тих заходів, які ми повинні вжити для посилення власної безпеки, було б розумніше ці ракети не надавати (Україні – ред.)», – сказав він.

Парламент Німеччини 17 січня відхилив резолюцію, в якій група депутатів закликала передати Україні крилаті ракети Taurus.

Голова Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Гойсґен заявив в інтерв’ю Радіо Свобода, що Німеччина може ухвалити рішення про надання далекобійних крилатих ракет Taurus Україні не пізніше, ніж через місяць.

6 серпня 2023 року депутат парламенту владної в Німеччині Соціал-демократичної партії Андреас Шварц уперше закликав Берлін поставити Україні крилаті ракети великої дальності. Як сказав він в інтерв’ю журналу Der Spiegel, його країна має надати Україні крилаті ракети Taurus, зброю повітряного базування з дальністю близько 500 кілометрів.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц пояснив, що його країна зволікає із рішенням щодо постачання крилатих ракет Taurus в Україну, бо буде «дуже ретельно перевіряти кожне рішення, що працює, що має сенс, яким може бути наш внесок».