Навчання авіатехніків і пілотів, ППО та амуніція – голова Міноборони Бельгії розповіла про допомогу Україні
Бельгія оплачує навчання українських авіатехніків бельгійською компанією Sabin Engineering, навчання українських пілотів, та налагоджує звʼязки з українськими виробниками, розповіла міністерка оборони країни Людивін Дедондер.
На це вона сказала, спілкуючись із кореспонденткою Радіо Свобода на Форумі оборонної промисловості, який відбувається у Брюсселі.
«Крім того, ми маємо інші контакти, які були встановлені, зокрема, з фірмами Thales, FN Herstal, John Cockerill та цілим рядом інших компаній, а також на європейському рівні, оскільки справді наша мета полягає в тому, щоб зміцнити нашу взаємодоповнюваність між європейцями та Україною», – сказала бельгійська міністерка.
Читайте також: Bloomberg: США обговорюють із G7 надання Україні допомоги за рахунок прибутків від активів Росії
За її словами, Брюссель підтримує обороноздатність України з допомогою податків на прибутки від заморожених російських активів. Найбільша частка коштів Центробанку Росії (близько 190 мільярдів євро) заморожена на території Бельгії, у розпорядженні клірингової компанії Euroclear.
«Ми вирішили використати податок на прибутки заморожених російських активів, щоб допомогти Україні, сьогодні це суто бельгійська військова допомога. Ми маємо бюджет 1,2 мільярда євро на підтримку України. Щойно ми прийняли рішення щодо, зокрема, підтримки ініціатив Німеччини, щодо протиповітряної оборони, а також щодо постачання з власних запасів боєприпасів, що забезпечують протиповітряну оборону», – сказала Дедондер.
Раніше Бельгія оголошувала про виділення 200 мільйонів євро для участі в ініціативі Німеччини щодо постачання Україні систем протиповітряної оборони. Таку ж суму країна надала для чеської ініціативи з пошуку боєприпасів за межами Євросоюзу.