Події

Німеччина створила спеціальний підрозділ для протидії дезінформаційним кампаніям

Німеччина створила спеціальний підрозділ для протидії дезінформаційним кампаніям

Німеччина створила спеціальну групу для протидії дезінформаційним кампаніям, що проводяться країнами, в тому числі Росією, які, за словами уряду в Берліні, спрямовані на підрив демократії та сіяння розбрату.

Як повідомляє видання Bloomberg, створюючи новий підрозділ, правляча коаліція канцлера Олафа Шольца робить наступний крок у реалізації висновків, викладених в опублікованій минулого року першій стратегії нацбезпеки, в якій Кремль названо головною загрозою для безпеки Німеччини.

Цільова група, спільна ініціатива міністерств внутрішніх справ, закордонних справ та юстиції, розпочне свою роботу з 10 спеціальних аналітиків, але кількість співробітників має бути подвоєна до 20 осіб, які займатимуться моніторингом та аналізом.

Основна увага буде зосереджена на виявленні та розвінчуванні дезінформаційних операцій у соціальних мережах, у тому числі тих, які нібито спонсоруються Кремлем. Одним із прикладів є так звана кампанія Doppelgaenger, яка, за даними німецького уряду, за кілька тижнів згенерувала понад мільйон постів на тему Х з десятків тисяч фейкових акаунтів.

Читайте також: НАТО заявляє про посилення російських гібридних атак на території членів Альянсу

Міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер заявила, що ситуація з безпекою в Німеччині «залишається напруженою» як через «жорстоку російську агресію проти України», так і через «жахливу ескалацію на Близькому Сході».

«Загроза нашій демократії з боку шпигунства, саботажу, дезінформації та кібератак досягла нового виміру», – заявила Фезер у вівторок, представляючи останній щорічний звіт німецької розвідки.

Уряд також хоче зробити операторів соціальних мереж, таких як X і Facebook, більш підзвітними і посилити тиск – у разі необхідності також за допомогою санкцій – з тим, щоб фейкові акаунти і дезінформаційні кампанії видалялися швидше.