нові армії Росії, ймовірно, матимуть проблеми з ресурсами
Нові армії, які планує сформувати Росія, можуть бути достатньо укомплектовані особовим складом, але, ймовірно, матимуть проблеми з іншими ресурсами, повідомляє 25 березня Міністерство оборони Британії з посиланням на дані своєї розвідки.
«Враховуючи успішні зусилля Росії з набору особового складу, цілком ймовірно, що ці підрозділи можуть бути достатньо укомплектовані особовим складом. Однак, зважаючи на обмежену підготовку російських військових, широке використання застарілого обладнання та проблеми з інфраструктурою, цілком ймовірно, що ці підрозділи матимуть подібні проблемами з ресурсами», – вказано у повідомленні.
У британській розвідці нагадали, що міністр оборони Росії Сергій Шойгу оголосив 20 березня, що країна створить дві нові армії у 2024 році. Як повідомляється, вони будуть сформовані з 14 дивізій і 16 бригад.
«Точний тип, дислокація і склад цих підрозділів не були вказані, хоча найвірогіднішим є те, що це будуть механізовані, бронетанкові, артилерійські та логістичні підрозділи. Цілком можливо, що ці нові формування пов’язані з попередніми оголошеннями про нові підрозділи і запланованим підвищенням чисельності бригад до дивізій», – вважають у британському оборонному відомстві.
Читайте також: Війна і п’ятий термін Путіна: чого очікувати від Росії після чергового переобрання очільника Кремля
Раніше командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Павлюк повідомляв, що армія Росії створює нове угруповання зі 100 тисяч солдатів, яке можуть використати для наступу влітку або для поповнення свої резервів.
Також російське медіа «Верстка» повідомило, що в Росії планують оголосити мобілізацію для посилення угруповання, що воює з Україною, і можливого оточення Харкова, пише російська служба Радіо Свобода. Вказано, що про це виданню розповіли чотири джерела, близькі до адміністрації президента і Міноборони РФ. За їх словами, в рамках можливої мобілізації можуть призвати 300 тисяч осіб.
У Міністерстві закордонних справ України наголошували, що заяви від російських офіційних осіб про начебто «причетність» України до стрілянини в концертній залі «Крокус Сіті» у підмосковному Красногорську 22 березня можуть бути використані з метою «подальшого нагнітання антиукраїнської істерії в російському суспільстві і створення умов для посилення мобілізації російських громадян» для участі у війні з Україною.