Економіка

Під час конференції з відновлення у Берліні уклали 110 міжнародних угод – Мінекономіки

Під час конференції з відновлення у Берліні уклали 110 міжнародних угод – Мінекономіки

Під час конференції з відновлення у Берліні уклали 110 міжнародних угод – Мінекономіки

Під час конференції з відновлення у Берліні загалом укладено 110 міжнародних угод, повідомляє Міністерство економіки.

«Завершуємо конференцію з угодами, меморандумами, контрактами за кожним із напрямків. Першочергово, це угоди в енергетичній сфері. Маємо вже низку компаній, які готові заходити на український ринок й допоможуть у перспективі побудувати 1 ГВт генеруючих потужностей. Обсяг потенційних інвестицій може скласти 500-700 млн євро. Це тільки початок, оскільки Україна потребуватиме більше генеруючих потужностей. Але це дасть поштовх, щоб збільшувати ці цифри впродовж наступного періоду», – заявила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Читайте також: Україна планує побудувати до 1 ГВт генерації цього року – Зеленський

За її словами, під час конференції підписано та анонсовано міжнародних угод та допомоги на понад 16 млрд євро.

Міністерка розвитку Німеччини Свен Шульце зауважила, що угоди, в яких беруть участь бізнес та уряди, передбачають кредити для малого бізнесу, більше партнерств між містами та навчальні ініціативи.

«Україні потрібна сильна економіка, щоб пережити війну і відновити зруйноване», – сказав Шульце, яку цитує агенція DPA.

У конференції, яка розглядається не як конференція донорів, а як форум для налагодження контактів, взяли участь понад 3 000 представників політики, бізнесу та міжнародних організацій. Німеччина та Україна, а також 12 інших країн та 17 організацій з розвитку сформували альянс для підтримки малих та середніх підприємств (МСП).

Станом на лютий 2024 року було відомо, що потреби на відбудову України складають вже майже 486 мільярдів доларів. Такі результати третьої оцінки збитків і потреб (RDNA3), яку український уряд провів спільно зі Світовим банком.