Головне

Польща посилить військову присутність на східному кордоні – Міноборони

Польща посилить військову присутність на східному кордоні – Міноборони

Польща посилить присутність військ на сході країни у прикордонних із Білоруссю та Росією, а також Литвою та Україною районах, повідомив міністр оборони країни Владислав Косіняк-Камиш.

Очільник оборонного відомства уточнив, що збільшення присутності польської армії буде у Вармінсько-Мазурському, Підляському, Люблінському та Підкарпатському воєводствах.

«Я хочу вас у цьому запевнити, бо це наш сенс існування», – наголосив він.

Косіняк-Камиш зазначив, що минулого тижня відбулось засідання комітету з питань національної безпеки. На ньому, зокрема, «обговорювали ситуацію на польсько-білоруському кордоні, а також фіксацію збільшення кількості спроб незаконного перетину».

Глава Міноборони Польщі заявив, що прикордонну службу в охороні кордону підтримують військові в рамках Підляської військової оперативної групи. Такі заходи плануються на 2025 рік.

Говорячи про збільшення військової присутності на кордоні, Косіняк-Камиш додав, що це буде «постійна присутність». Там, серед іншого, також планують звести та облаштувати нові сховища для підрозділів.

Польській міністр додав, що відповідні заходи спрямовані на стримування потенційних ворожих нападів та атак.

Варшава заявила, що о 4:23 24 березня сталося порушення повітряного простору Польщі однією з крилатих ракет, запущених дальньою авіацією РФ. За даними польських військових, об’єкт увійшов у польський простір поблизу Осердова (Люблінське воєводство) і пробув там 39 секунд.

Це вже не перший подібний випадок з порушенням російською ракетою повітряного простору країни-члена НАТО.

У ніч на 24 березня російські війська атакували Україну 29 крилатими ракетами та 28 ударними БПЛА типу Shahed. За даними Повітряних сил ЗСУ, українські військові збили 18 ракет та 25 дронів у межах Дніпропетровської, Херсонської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Київської, Волинської та Львівської областей. У зону відповідальності повітряного командування «Захід» вночі 24 березня залетіли 19 крилатих ракет та 7 ударних безпілотників – 8 ракет сили ППО збили, також знищили усі сім «шахедів».