Події

Попри заяви Пригожина, війська РФ з усіх сил намагаються захопити Бахмут до 9 травня – Маляр

Попри заяви Пригожина, війська РФ з усіх сил намагаються захопити Бахмут до 9 травня – Маляр

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявляє, що російські війська з усіх сил намагаються взяти Бахмут під контроль до 9 травня.

«Задля виконання цієї задачі вони стягують «вагнерівців» з інших напрямків і замінюють ними штурмові загони десантників, які зараз воюють на Бахмутському напрямку», – написала вона у телеграмі.

Читайте також: Секретар РНБО прокоментував плани Росії захопити Бахмут до 9 травня

Маляр зазначила, що українські бійці не дають противнику прорвати оборону.

Також, за її словами, вогнем української артилерії були знищені місця зберігання боєприпасів «вагнерівців».

Ця інформація з’явилася на тлі заяв керівника ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина про «брак боєприпасів 70%» і про виведення з Бахмута 10 травня «залишків групи «Вагнера» до тилових таборів, щоб зализати рани».

Російські сили, зокрема найманці «Вагнера», активно штурмують Бахмут і населені пункти на підступах до нього з липня 2022 року, у грудні наступ посилився. Українські війська продовжують утримувати частину міста, чинячи запеклий опір.

У Білому домі 1 травня заявили, що за останні пʼять місяців в Україні в боях у районі Бахмуту загинули 20 тисяч російських військових. Але в Кремлі ці дані заперечили, заявивши, що Вашингтон не має достовірних відомостей про втрати Росії в Україні.