Політика

Посол США розповіла про цілі пакету допомоги від Вашингтона на 61 мільярд доларів

Посол США розповіла про цілі пакету допомоги від Вашингтона на 61 мільярд доларів

Пакет американської допомоги на 61 мільярд доларів має три ключові мети, зокрема, допомогти Україні виграти війну й провести реформи та підтримати зусилля з інтеграції до Євросоюзу та НАТО. Ще одна ціль – підзвітність допомоги. Про це заявила 3 травня амбасадорка США Бріджит Брінк під час спілкування зі ЗМІ разом з Ізобель Коулмен, заступницею голови USAID, яка перебуває із візитом у Києві, передає кореспондентка Радіо Свобода.

За словами Брінк, передусім цей пакет має допомогти виграти війну. Вона зазначила, що підписавши закон про допомогу на 61 мільярд євро, Джо Байден схвалив додатковий пакет військової допомоги «із усіма видами озброєння, включаючи протиповітряну оборону, боєприпаси та бронетехніку, які зараз прямують в Україну, на лінію фронту».

До того ж, як зазначила дипломатка, днями Байден схвалив пакет допомоги, який передбачає фінансування для контрактів з виробниками озброєння на майбутнє.

Читайте також: Україна вже отримує озброєння з нового пакета допомоги від США – Білий дім

Окрім військового аспекту, за словами Брінк, збереження української економіки також вкрай важливе.

«Таким чином, частина додаткового пакету також піде на підтримку зусиль, щоб продовжувати допомагати вам захищати вашу енергетичну інфраструктуру, яка, звичайно, живить передову, бізнес і будинки мільйонів людей. Кошти також підуть щоб підтримати продовження вашого дуже значного експорту, незважаючи на атаки Росії», – розповіла амбасадорка США.

Друга ціль пакету – допомогти Україні «вибороти майбутнє», заявила Брінк і пояснила: йдеться про підтримку зусиль Києва щодо інтеграції до Європейського Союзу й НАТО, а також трансформацію країни в сильнішу та процвітаючу демократію.

«Ми продовжуватимемо підтримувати реформи та ваші зусилля рухатися в цьому напрямку. Було досягнуто значного прогресу з оголошенням ЄС про можливість переговорів про вступ. І я сподіваюся, що найближчим часом у цьому плані знову буде рух. Але я знаю, що ви також прагнете наблизитися до НАТО. У будь-якому разі ми це підтримуємо. І частина додаткової підтримки підтримає ці реформаторські зусилля», – зазначила вона.

Читайте також: «Союзники по НАТО не виконали того, що обіцяли» – Столтенберґ про військову допомогу Україні

Щодо третьої цілі, то це, за словами амбасадорки США, підзвітність:

«Це частина моєї роботи і роботи посольства. Також люди у Вашингтоні та в різних частинах нашої системи повинні забезпечити нагляд для 61 мільярд доларів. Це те, про що Конгрес справді запитує мене щоразу, коли я у Вашингтоні».

Після зустрічі у форматі «Рамштайн» 26 квітня міністр оборони США Ллойд Остін оголосив про виділення Україні 6 мільярдів доларів нової військової допомоги в рамках раніше ухваленого пакету підтримки України на 61 мільярд доларів. Він зазначив, що США нададуть Україні додаткові ракети Patriot для її систем ППО, антидронові засоби, артилерійські снаряди, ракети, матеріально-технічне забезпечення.

За словами президента України Володимира Зеленського, за пів року, поки Україна чекала на рішення щодо американської підтримки, російській армії вдалося перехопити ініціативу на полі бою, втім, маючи необхідне озброєння, Збройні сили України зможуть не тільки стабілізувати фронт, а й рухатися вперед.