Політика

Працівників агросектору бронюватимуть від мобілізації на рік – в.о. міністра

Працівників агросектору бронюватимуть від мобілізації на рік – в.о. міністра

Працівників агросектору бронюватимуть від мобілізації на рік – в.о. міністра

Щоб створити умови «безпечного» збору урожаю, працівників аграрного сектору бронюватимуть від мобілізації, повідомив в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час Black Sea Security Forum.

За його словами, задля «безпечної» діяльності аграріїв схвалили декілька рішень щодо мобілізації.

«Перше – це автоматично пролонговані чинні бронювання на три місяці без необхідності подавання жодного пакета документів. Друге – подальше бронювання буде надаватись на 12 місяців, до цього було шість. Третє, по певних професіях, наприклад, трактористи, агрономи, ветеринарні лікарі, є можливість бронювати ту кількість працівників, яка критично необхідна, при цьому отримуючи погодження від військових», – зазначив Висоцький.

За його словами, загальна норма бронювання – до 50%, але по певних професіях можна подати клопотання з обґрунтуванням щодо збільшення цієї кількості.

Він додав, що на певних напрямах кількість працівників зменшилась приблизно до 20%. Це означає, що зросло навантаження на решту, тому що «велика частина працівників мобілізувалася». «Найбільш потрібні», на думку Висоцького, і в агро секторі, і в Збройних силах – це інженерні професії: трактористи, машиністи, інженери елеваторного обладнання.

Раніше, 4 червня, Кабмін автоматично продовжив ще на три місяці відстрочки від мобілізації.

Верховна Рада 11 квітня ухвалила закон про вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Це рішення підтримали 283 народні депутати – переважно із владної партії «Слуга народу» та союзних їй фракцій і груп. Із остаточного варіанту документа зникло положення про умови демобілізації військових. 16 квітня закон підписав президент України Володимир Зеленський.

Документ, серед іншого, передбачає, що чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника. Також військовозобов’язані на час дії воєнного стану повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.