Політика

Президент Чехії Петр Павел прибув до Києва для зміцнення стратегічного партнерства

Президент Чехії Петр Павел прибув до Києва для зміцнення стратегічного партнерства

Президент Чеської Республіки Петр Павел прибув до Києва з офіційним візитом уранці 16 січня. На столичному залізничному вокзалі його зустрів міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

Про це розповідає Трибуна

«Цього ранку для мене було честю вітати президента Петра Павела в Києві. Ми з нетерпінням чекаємо на змістовні переговори з президентом України Володимиром Зеленським для просування нашого стратегічного партнерства, оборонної співпраці та мирних зусиль. Ми вдячні Чехії та її народу за підтримку України», – зазначив Андрій Сибіга.

Деталі візиту та попередні поїздки Павела до України

У рамках свого перебування в Україні президент Павел уже 15 січня відвідав Львів. За даними чеських медіа, це вже третій його візит до України на посаді глави держави. Зокрема, у квітні 2023 року Петр Павел відвідав не лише Київ, а й Дніпро. Минулого березня він прибув до Одеси з Молдови та згодом вирушив до української столиці. Під час кожного з візитів чеський лідер проводив переговори з президентом України Володимиром Зеленським і представниками влади.

Підтримка України та позиція нового уряду Чехії

Петр Павел приїхав до України менш ніж за тиждень після того, як країну відвідав міністр закордонних справ Чехії Петр Мацінка. Той під час зустрічі з Андрієм Сибігою підтвердив, що поставки боєприпасів до України в межах чеської ініціативи триватимуть і за нового уряду прем’єра Андрея Бабіша. Однак Чехія наразі не планує фінансувати ці поставки власним коштом.

Варто зазначити, що новий уряд Чеської Республіки раніше висловлював сумніви щодо цієї ініціативи й дотримується більш стриманої позиції у питанні підтримки України, порівняно з попереднім кабінетом Петра Фіали.