Події

просування сил РФ викликає занепокоєння

просування сил РФ викликає занепокоєння

Ситуація на полі бою в Україні зараз є складною, російські сили скористалися цим і намагаються просунутися вперед, заявляють в Міністерстві оборони США.

«Міністр Остін та інші кажуть, що ми дуже наполегливо працюємо над тим, щоб пришвидшити надання допомоги Україні. Знову ж таки, зараз в Україні складна ситуація на полі бою. Але ви знаєте, що вони продовжують вживати заходів для захисту своєї території. І ми зробимо все можливе, щоб доставити їм критично важливі боєприпаси і припаси, яких вони потребують», – сказав речник Пентагону Патрік Райдер.

Відповідаючи на запитання щодо того, що призвело до такої ситуації на полі бою – затримка військової допомоги, зокрема для Харківської області, чи краще становище російських сил – Райдер зазначив, що це була «комбінація обставин».

«Я, звичайно, не буду розповідати про останні шість-вісім місяців на полі бою. Але немає потреби говорити, що ця пауза в наданні безпекової допомоги не була корисною. Зрозуміло, що у вас є інші партнери по всьому світу, які надають допомогу Україні. Але росіяни скористалися ситуацією на полі бою і намагаються просунутися вперед. Якими б незначними вони (просування – ред.) не були, це, безумовно, викликає занепокоєння. І ми продовжуватимемо тісно співпрацювати з Україною і нашими міжнародними союзниками і партнерами, щоб надати їм необхідну безпекову допомогу», – наголосив речник Пентагону.

Читайте також: Зеленський про ситуацію на фронті: «усе досить напружено», але «ситуація контрольована»

Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей..

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко заявив, що на кордоні з Харківською областю Росія зосередила близько 50 тисяч солдатів, у наступі наразі беруть участь понад 30 тисяч російських солдатів. Але, за його словами, загрози штурму міста Харкова поки немає.

Ввечері 14 травня Генштаб ЗСУ повідомив, що українські підрозділи на окремих ділянках на Харківському напрямку, в районах Лук’янців і Вовчанська «перемістилися на більш вигідні позиції».