Події

Резніков назвав два основних виклики для українського ВПК

Резніков назвав два основних виклики для українського ВПК

Про це розповідає Трибуна

Міністр оборони України Олексій Резніков назвав два основних виклики для українського військово-промислового комплексу.

«Для нашого ВПК є два основних виклики. По-перше, це налагодження ремонту і обслуговування цих складних систем…Друге – це розвиток системи нових технологій на полі бою таких як безпілотники. При чому безпілотники не лише ті, що в повітрі, а й ті, що у воді і під водою, і по землі..Тому сьогодні ми розвиваємо систему безпілотних дронів, а також засоби контрборотьби з ворожими безпілотниками. Це серйозний виклик для виробників», – розповів він під час брифінгу.

За його словами, аби забезпечити можливість ремонту різних видів озброєння – артилерійських систем, броньованої техніки, мінометів та стрілецької зброї – готується трьохрівнева система відновлення.

«Сьогодні ми готуємо трьохрівневу систему відновлення та ремонту. Перше – найпростіший ремонт має відбуватися у військових частинах, підрозділах на полі бою, а для цього вони мають бути забезпеченими необхідними запчастинами, обладнанням і технічними документами. Другий рівень – в Україні ремонт середньої складності на українських підприємствах. І надто складний ремонт – за межами України на підприємствах наших партнерів. Наприклад, Чехії, Польщі», – розповів міністр.

У жовтні президент Франції заявив, що його країна надасть Україні радари та системи ППО найближчими тижнями, в тому числі щоб допомогти протистояти атакам безпілотників, запущених Росією.

Співпраця Росії й Ірану активізувалася після російського повномасштабного вторгнення в Україну. У цій війні, як заявили Україна та західні країни, Росія використовує дрони-камікадзе Shahed-136 іранського виробництва, які були використані, зокрема, під час масованих ударів по українських містах у жовтні.

В Ірані та Росії неодноразово заперечували інформацію про постачання дронів. 20 жовтня ЄС і Велика Британія запровадили санкції проти виробника дронів-камікадзе – компанії Shahed Aviation Industries – і трьох іранських військових чиновників.