Події

Росія вивела на чергування в Чорне море 8 кораблів

Росія вивела на чергування в Чорне море 8 кораблів

У Чорному морі станом на 7:00 14 лютого чергують вісім російських кораблів, носіїв крилатих ракет серед них немає, повідомили Військово-морські сили Збройних сил України.

За цими даними, в Азовському морі чергує один російський корабель, у Середземному морі – два, з яких один – носій крилатих ракет «Калібр», загальний залп складає до восьми ракет.

Напередодні у ВМС повідомляли про чотири російські кораблі в Чорному морі, серед яких – один носій крилатих ракет «Калібр» із загальним залпом – до шести ракет.

Читайте також: Від початку повномасштабної війни знищено понад 1700 російських ракет та майже 3100 «шахедів» – ЗСУ

Раніше командувач Військово-морських сил України віцеадмірала Олексій Неїжпапа в інтерв’ю «Українській правді» заявив, що кораблі під прапором Військово-морського флоту Росії будуть «законними цілями» для України у будь-якому місці світового океану.

26 грудня 2023 року внаслідок удару українських сил по порту Феодосії в окупованому Криму, за даними української сторони і британської розвідки, був знищений російський великий десантний корабель «Новочеркаськ».

Після удару по кораблю «Новочеркаськ» міністр оборони Великої Британії Ґрант Шаппс заявив, що за останні чотири місяці було знищено 20% російського Чорноморського флоту. Він зазначив, що домінування Росії в Чорному морі зараз поставлене під сумнів.

1 лютого в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України заявили, що в ніч із 31 січня на 1 лютого бійці його спецпідрозділу Group 13 знищили ракетний катер «Ивановец» Чорноморського флоту Росії. Російська сторона не коментувала ймовірне знищення катера.

Військово-морські сили ЗСУ заявляли, що катер «Ивановец» входив до 41 бригади ракетних катерів Чорноморського флоту, а його екіпаж складався з 40 моряків.