Події

СБУ повідомила про підозру голові ЦВК Росії Памфіловій

СБУ повідомила про підозру голові ЦВК Росії Памфіловій

Служба безпеки України повідомила про підозру голові центрвиборчкому РФ Еллі Памфіловій, яка готує фейкові вибори у тимчасово окупованих регіонах України.

Як повідомляє пресслужа відомства, Памфілова сприяє вищому військово-політичному керівництву РФ у «легалізації» окупаційного режиму на цих територій.

«До злочинної діяльності очільниця центрвиборчкому РФ залучила свого заступника – Миколу Булаєва та секретаря російського відомства Наталію Бударіну. За даними слідства, всі троє посадовців виконують завдання Кремля щодо створення «зовнішньої» видимості «виборчого процесу» в тимчасово захоплених районах Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей. Для цього створюють там окупаційні «тервиборчкоми», до складу яких залучають місцевих зрадників і колаборантів», – йдеться у повідомленні.

За даними СБУ, вони створюють у цих регіонах окупаційні «тервиборчкоми», до складу яких залучають місцевих зрадників і колаборантів.

«Наступним завданням фігурантів під керівництвом Памфілової є повна фальсифікація результатів псевдовиборів на користь маріонеткових «кандидатів», яких висуває Кремль. Щоб «намалювати» потрібну кількість «голосів», керівництво центрвиборчкому РФ буде використовувати свій «досвід» організації фейкових плебісцитів в окупованій частині України у 2022 році», – додають в українській розвідці.

За всіма викритими фактами слідчі Служби безпеки повідомили Памфіловій та двом її спільникам – Булаєву та Бударіній – про підозру за ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України). Оскільки фігуранти перебувають за межами України, вживається комплекс заходів для їх притягнення до відповідальності.

СБУ нагадує, що, за наявними даними, Кремль планує провести фейкові вибори у першій половині вересня цього року.

У грудні минулого року Міністерство фінансів США застосувало санкції щодо членів Центральної виборчої комісії Російської Федерації, зокрема, її голови Елли Памфілової. Американське відомство зауважило, що у вересні 2022 року ЦВК Росії допомогла наглядати за фіктивними референдумами, проведеними в підконтрольних Росії районах України.