Політика

СБУ повідомила про підозру патріарху РПЦ Кирилу

СБУ повідомила про підозру патріарху РПЦ Кирилу

СБУ повідомила про підозру патріарху РПЦ Кирилу

Служба безпеки України повідомила, що оголосила про підозру патріарху РПЦ Кирилу, «який благословив рашистів на вбивства українців».

Як повідомили у пресслужбі відомства, СБУ і Офіс генерального прокурора зібрали доказову базу на очільника РПЦ Володимира Гундяєва (відомого як Кирил), який сприяє збройній агресії Росії і заперечує воєнні злочини російських військ.

«За даними слідства, московський патріарх входить до найближчого оточення вищого військово-політичного керівництва Росії й одним із перших публічно підтримав повномасштабну війну проти України. Для поширення пропаганди він масово використовує підконтрольні йому релігійні громади РПЦ на території РФ, а також представників УПЦ (МП) в Україні», – йдеться в повідомленні.

Крім того, заявили в СБУ, Гундяєв «регулярно розповсюджує наративи Кремля» у вигляді онлайн-проповідей або власних відеокоментарів.

«Зокрема, задокументовано, що в березні 2022 року на сайті РПЦ було опубліковано «статтю» про літургію, де клірик благословив командуючого Росгвардії Золотова на війну проти України. Також наприкінці лютого 2023 року на офіційному ютуб-каналі РПЦ вийшов відеоматеріал, в якому Гундяєв виправдовує окупацію сходу України. Крім того, патріарх неодноразово давав коментарі пропагандистам з центральних телеканалів Росії, в яких підтримував агресивну політику Кремля і закликав вірян об’єднатися у війні проти України», – заявили у спецслужбі.

У СБУ уточнили, що Кирила підозрюють за кількома статтями Кримінального кодексу України:

  • посягання на територіальну цілісність і недоторканність України;
  • виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників;
  • планування, підготовка, розв’язування і ведення агресивної війни.

За даними Служби безпеки, від початку повномасштабного вторгнення Росії за матеріалами спецслужби розпочато 70 кримінальних проваджень щодо представників УПЦ (МП), з яких 16 – митрополити церкви.