«слід припинити перекладати провину і сіяти розбрат»
У Міністерстві закордонних справ Китаю відреагували на заяву генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберґа про те, що для Пекіна мають бути наслідки через підтримку РФ у війні проти України.
«НАТО є спадщиною холодної війни і найбільшим військовим угрупованням у світі. Світ побачив, яку роль НАТО відіграло в українській кризі. Що НАТО має зробити, так це замислитися над собою, а не оббріхувати і нападати на Китай. Китай не є творцем або стороною української кризи (так Пекін називає війну РФ проти України – ред.). Ми прагнемо сприяти мирним переговорам. Об’єктивна і справедлива позиція та конструктивна роль Китаю широко визнані міжнародним співтовариством», – сказав на брифінгу 18 червня речник МЗС Китаю Лінь Цзянь.
Він закликав «відповідні сторони припинити перекладати провину і сіяти розбрат, припинити підливати олії у вогонь і розпалювати блокове протистояння, а також вжити конкретних заходів для сприяння політичному врегулюванню кризи».
Також сьогодні, 19 червня, Китай заявив, що виступає проти «поширення неправдивої інформації» Сполученими Штатами після того, як держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що підтримка Пекіном оборонної промисловості Росії «має припинитися», повідомляє AFP.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ 17 червня заявив, що Китай надає Росії технології, які продовжують її повномасштабне вторгнення в Україну, і наголосив, що для Пекіна мають бути наслідки через це.
За даними західних ЗМІ, за час війни в Україні Китай став для Росії основним постачальником товарів, необхідних для різних озброєнь, у тому числі ракет. Наприклад, Financial Times писала, що в 2023 році 90% чипів, імпортованих Росією, надходили з Китаю і використовувалися у виробництві ракет, танків і літаків. В останньому кварталі минулого року також із Китаю було імпортовано 70% верстатів, які, ймовірно, використовувалися у виробництві балістичних ракет.
Китай представляє себе як нейтральну сторону у війні в Україні та заявляє, що не надсилає летальної допомоги жодній із сторін, на відміну від країн Заходу.