Головне

США дадуть Україні ще одну систему Patriot

США дадуть Україні ще одну систему Patriot

США дадуть Україні ще одну систему Patriot

Президент США Джо Байден схвалив розміщення ще однієї ракетної системи Patriot в Україні, повідомило видання The New York Times із посиланням на високопосадовців адміністрації і військових.

За повідомленням, рішення ухвалили минулого тижня після низки зустрічей на високому рівні і внутрішніх дебатів щодо того, як задовольнити нагальні потреби України в посиленні протиповітряної оборони, не ставлячи під загрозу боєготовність США.

Нова система Patriot – друга надана США Україні – надійде з Польщі, де вона захищає ротаційні сили американських військ, які повертатимуться до Сполучених Штатів, повідомили чиновники виданню.

За словами офіційних осіб США, система може бути розгорнута в Україні в найближчі кілька днів, залежно від обслуговування чи модифікацій, які їй потрібні.

Офіційно адміністрація США про таке рішення не повідомляла.

Українська влада все частіше закликає союзників до посилення протиповітряної оборони України після того, як російські війська розпочали наступ на півночі Харківщини минулого місяця, і на тлі російських ударів по українських енергетичних об’єктах. Напередодні під час Міжнародної конференції з відновлення України президент Володимир Зеленський вкотре заявив, що Україна потребує «щонайменше семи систем Patriot додатково, щоб закрити основні наші міські агломерації найближчим часом».

Тоді ж канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Німеччина найближчим часом надасть Україні третю систему Patriot, установки IRIS-T, зенітні установки «Гепард», ракети й боєприпаси.

Німеччина вже передала Україні дві системи протиповітряної оборони Patriot. У квітні Берлін анонсував передачу ще однієї.

11 червня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив про постачання Україні додатково 100 зенітних ракет для системи протиповітряної оборони Patriot.