США знизили вимоги до України щодо повернення 100 млрд доларів допомоги

У ході переговорів між Україною та США стосовно економічної угоди, Вашингтон пом’якшив свої вимоги щодо повернення допомоги, наданої Україні під час трирічної війни з росією. Про це повідомляє агенція Bloomberg із посиланням на свої джерела.
Про це розповідає Трибуна
Зниження суми допомоги та нові умови
Після нещодавнього раунду переговорів, що відбулися у Вашингтоні минулого тижня, адміністрація президента Дональда Трампа зменшила оцінку наданої Україні допомоги з 300 мільярдів доларів до приблизно 100 мільярдів доларів. Це нове оцінювання наближає суму до власних розрахунків України, які перевищують 90 мільярдів доларів.
Водночас, адміністрація Трампа наполягає на тому, щоб Київ уклав угоду про розподіл прибутків від майбутніх інвестиційних проєктів, зокрема в сфері корисних копалин та інфраструктури. Вашингтон розглядає це як компенсацію за десятки мільярдів доларів у вигляді зброї та іншої допомоги, наданої за попереднього президента Джо Байдена.
Перспективи угоди та коментарі
Угода про партнерство передбачатиме, що США матимуть право першої вимоги на прибутки, які будуть переведені у спеціальний інвестиційний фонд, контрольований Вашингтоном. Однак Київ вимагає кращих умов і не визнає надану допомогу боргом.
Український уряд поки що утримується від коментарів до підписання угоди, тоді як Білий дім і міністерство фінансів США також не надали жодних коментарів.
30 березня президент Трамп заявив, що український президент Володимир Зеленський намагається уникнути підписання угоди щодо корисних копалин, попередивши про можливі «великі проблеми» у разі невиконання зобов’язань.
За даними Bloomberg, Україна планує ініціювати зміни до нового проєкту угоди щодо корисних копалин, зокрема, обіцяючи збільшити інвестиції США. 24 березня Трамп також висловив сподівання про швидке підписання угоди з Україною.
Газета Financial Times та агенція Bloomberg, які ознайомились із новим проєктом угоди, повідомили, що США наполягають на укладенні угоди, яка охоплює всі природні ресурси України, включаючи нафту, газ та ключові енергетичні активи.
Наголошується, що в цій угоді США не пропонують України жодних гарантій безпеки. Це підкреслює, що попередня версія угоди також не включала тих гарантій безпеки, на яких наполягав Зеленський.
Раніше у березні Україна та США домовилися про укладення угоди щодо розробки критичних мінеральних ресурсів, але спроби підписати угоду 28 лютого зазнали невдачі через суперечку між Трампом і Зеленським у Білому домі.