Головне

Суд у США зобов’язав USAGM фінансувати Радіо Свобода на квітень 2025 року

Суд у США зобов’язав USAGM фінансувати Радіо Свобода на квітень 2025 року

Федеральний суд США ухвалив рішення, зобов’язавши Агентство з глобальних медіа (USAGM) виділити Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода фінансування на квітень 2025 року, яке було схвалене Конгресом. Це рішення було прийняте 29 березня на фоні конфлікту щодо припинення діяльності низки мовників, що отримують фінансування від США.

Про це розповідає Трибуна

Тимчасовий заборонний наказ суду

Суддя Ройс Ламберт видав тимчасовий заборонний наказ, у якому підкреслив, що «кошти, виділені рішенням Конгресу, мають бути передані Радіо Свобода», зазначивши, що президент Дональд Трамп підписав бюджетну резолюцію, яка передбачає це фінансування. Представники Білого дому поки що не коментували дане рішення.

«Сьогоднішнє рішення, що наказує USAGM виділити місячну суму зі щорічного бюджету РВЄ/РС, визначеного Конгресом, означає, що наші журналісти зможуть продовжувати свою роботу, притягуючи диктаторів і деспотів до відповідальності», – заявив президент Радіо Свобода Стівен Капус.

Майбутнє фінансування Радіо Свобода

Капус також додав: «Ми сподіваємося швидко отримати протерміновану квітневу виплату, оскільки цього місяця ми були змушені відправити співробітників у вимушену відпустку і скоротити програми для регіонів, які мають критичне значення для національної безпеки США». USAGM є незалежною урядовою агенцією, що контролює Радіо Свобода, «Голос Америки» та інші фінансовані США мовники, які разом поширюють новини та інформацію на майже 50 мовах для приблизно 361 мільйона людей щотижня.

Після підписання указу президентом США Дональдом Трампом 14 березня про скорочення семи агентств, включаючи USAGM, до «максимального обсягу, що відповідає чинному законодавству», агентство оголосило про зупинку фінансування Радіо Свобода на 2025 бюджетний рік, який завершиться 30 вересня. Радіо Свобода оскаржило цей крок, вважаючи його незаконним, і подало позов проти USAGM.

25 березня суд США задовольнив запит Радіо Свобода про тимчасовий заборонний наказ, визнати дії USAGM «свавільними і примхливими». Наступного дня USAGM повідомило Радіо Свобода про скасування свого рішення, але зазначило, що це не вплине на його можливість припинити фінансування в майбутньому.

«Ми залишатимемося в суді й сподіваємося на співпрацю з USAGM, щоб забезпечити нам оплату за решту фінансового року», – сказав Капус.

Радіо Свобода (RFE/RL) є приватною, незалежною міжнародною інформаційною організацією, програми якої щотижня охоплюють аудиторію майже 50 мільйонів людей у 23 країнах світу, включаючи росію, Україну, Іран, Афганістан, Пакистан, а також республіки Центральної Азії і Кавказу. Фінансування організації здійснюється Конгресом США через Агентство США з глобальних медіа (USAGM).