Економіка

«Транспортний безвіз» із Євросоюзом триватиме ще рік – Кубраков

«Транспортний безвіз» із Євросоюзом триватиме ще рік – Кубраков

«Транспортний безвіз» із Євросоюзом триватиме ще рік – Кубраков

Дія Угоди з Європейським Союзом про лібералізацію вантажних автоперевезень продовжена до кінця червня 2024 року – про це 16 березня повідомило Міністерство інфраструктури з посиланням на голову відомства Олександра Кубракова.

«Дія Угоди про лібералізацію вантажних автоперевезень пролонгована до 30 червня 2024 року. Документ, який був підписаний у червні 2022 року, скасував необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень в держави ЄС», – йдеться в повідомленні.

За словами Кубракова, за період дії Угоди обсяги двосторонніх та транзитних автомобільних вантажоперевезень зросли на понад 50%. Також Україна розвиває логістичну інфраструктуру на кордоні з країнами Євросоюзу.

Читайте також: Японія надасть 170 мільйонів доларів на відновлення України – Мінінфраструктури

«З початку повномасштабного вторгнення відкрили 2 нові пункти пропуску на кордоні Румунією, а також пункт контролю на тимчасовій інфраструктурі для пропуску порожніх вантажних транспортних засобів на кордоні з Польщею. Окрім цього, розширили пропускну спроможність пункту «Краківець – Корчова» та впорядкували роботу пункту «Ягодин – Дорогуськ» на кордоні з Польщею», – повідомив Кубраков.

За даними Мінінфраструктури, після підписання Угоди кількість перевізників, які перетинали кордон в напрямку ЄС, у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року збільшилася на 53%, кількість перетинів – на 43%.

Україна і Європейський союз підписали Угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом 29 червня 2022 року. Її початковий термін дії складав один рік з можливістю продовження.