Головне

У Білорусі заявили про «напруженість» на кордоні з Україною. У ДПСУ відповіли

У Білорусі заявили про «напруженість» на кордоні з Україною. У ДПСУ відповіли

У Білорусі заявили про «напруженість» на кордоні з Україною. У ДПСУ відповіли

У службі спецоперацій Збройних сил Білорусі заявили про «зростання напруженості» на кордоні з Україною і що Мінськ нібито хочуть «втягнути у війну».

«Ми маємо інформацію, що Україна перекидає війська, озброєння і військову техніку до наших кордонів. Зокрема, на Житомирщині розташовані американські бойові машини піхоти, реактивні системи залпового вогню, важка далекобійна артилерія та інша техніка», – заявив заступник командувача силами спеціального призначення з ідеологічної роботи Вадим Лукашевич.

За його словами, Україна нібито перекидає «велику кількість особового складу» до білоруського кордону, а «в низці мінно-вибухових загороджень є проходи», які, на його думку, призначені для диверсійно-розвідувальних груп.

На запит Радіо Свобода речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко відповів на звинувачення білоруських прикордонників.

«Останнім часом Білорусь активізувала свої заперечення проти посилення України в Житомирській області. Це приємно, що вони не забувають про нашу державу, але хай не переймаються: Україна для них – не загроза, навпаки, ми змушені захищатися, в тому числі і на білоруському напрямку, тому що Білорусь продовжує підтримувати терористів і свого часу відкрила кордон для російських загарбників», – цитує слова Демченка Білоруська служба Радіо Свобода.

«Ну і звичайно, як завжди, в білоруському стилі говорити про зброю і засоби терору з України, про провокації, на які буде жорстка відповідь тощо. Попри все це, допоки Білорусь залишається в орбіті впливу країни-терориста, Україна буде нарощувати свою обороноздатність, щоб дати відсіч усім, хто йде до нас із Білорусі з війною», – додав він.

  • Олександр Лукашенко підтримав повномасштабне російське вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року і дозволив використовувати територію, військову інфраструктуру і повітряний простір Білорусі для вторгнення російської армії й обстрілів українських міст, жертвами чого стали десятки тисяч мирних українців.
  • Проти Білорусі запровадили міжнародні санкції через підтримку російського вторгнення в Україну.
  • Від початку повномасштабної війни Росії проти України на території Білорусі майже безперервно проводяться військові навчання, а Україна посилює свої кордони на білоруському напрямку.