Економіка

У Фонді держмайна назвали плани з приватизації майна в 2024 році

У Фонді держмайна назвали плани з приватизації майна в 2024 році

У Фонді держмайна назвали плани з приватизації майна в 2024 році

Фонд державного майна планує виставити на приватизацію близько тисячі об’єктів – про це повідомив голова фонду Віталій Коваль під час виступу на форумі малого й середнього бізнесу «Розвиток МСБ 2023: можливості, стійкість та відновлення», передає пресслужба 13 грудня.

За словами Коваля, малий та середній бізнес будуть основними бенефіціарами цього процесу.

«Ми вважаємо, що малий та середній бізнес має бути в центрі процесу «роздержавлення». Вони є тими стейкхолдерами, які мають отримати найбільшу вигоду від перетворення державних активів, які наразі є пасивами для державного бюджету», – заявив Коваль.

Читайте також: Драма бюджету-2024: чим закрити діру у 41 млрд доларів та де взяти гроші на соціальні виплати

За даними ФДМУ, майно буде продаватися через приватизаційні аукціони. Говорячи про актуальність приватизації, Коваль сказав, що Україна не може дозволити собі генерувати збитки під час війни:

«Державні активи генерують збитки, а кількість державних підприємств не виправдовує той напрямок на лібералізацію та ринкову економіку, який Україна обрала».

Посадовець також закликав бізнес до співпраці в пошуку об’єктів для приватизації.

«У багатьох населених пунктах є об’єкти, які не використовуються по 10-15 років. Звертайтесь до Фонду з пропозицією по приватизації. Будемо робити все, щоб шлях до прозорого аукціону був найкоротшим», – додав Коваль.

У листопаді Фонд держмайна повідомив, що від початку 2023 року провів у Prozorro.Продажі 335 успішних аукціонів. До державного бюджету від приватизації надійшло майже 2,7 мільярда гривень.