Події

У ГУР повідомили, скільки військових РФ «готуються до оборони» на півдні України

У ГУР повідомили, скільки військових РФ «готуються до оборони» на півдні України

Відведення російських бойових підрозділів з окупованих територій Запорізької і Херсонської областей наразі не фіксують, тут зосереджені орієнтовно 152 тисячі особового складу військ РФ, які «готуються до оборони», повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк.

В інтерв’ю виданню РБК-Україна, яке цитує пресслужба ГУР, Черняк повідомив, що російські сили примусово вивозять цивільне населення з окупованих територій згаданих двох регіонів, у тому числі й персонал захопленої АЕС в Енергодарі.

«Йдеться про людей, які або свідомо працювали на агресора, або були змушені це робити. Їм розповідають, що там скоро почнуться бойові дії, що цю територію нібито будуть обстрілювати та бомбити, тому переконують виїжджати та працювати далі з росіянами», – сказав Черняк.

Він додав, що так звану «евакуацію» загарбники використовують як ширму для проведення контррозвідувальних і фільтраційних заходів. «Росіяни бояться проведення на цих територіях якогось партизанського руху і внутрішнього спротиву», – сказав представник ГУР.

Нещодавно призначена Кремлем «влада» окупованої частини Запорізької області заявила про евакуацію жителів низки населених пунктів, розташованих біля лінії фронту.

Раніше в МАГАТЕ підтвердили початок евакуації жителів Енергодара, окупованого міста на Запоріжжі, де мешкає більша частина персоналу захопленої військами РФ Запорізької АЕС. Український мер міста Дмитро Орлов також заявив, що окупаційна влада закрила паспортні столи і низку адміністративних управлінь в Енергодарі та вивозить документи й обладнання.

За інформацією Генерального штабу ЗСУ, з окупованої частини Запорізької області російська сторона евакуйовує окупаційну владу, так звану «народну міліцію» та їхні родини.