Події

У Міненерго пояснили, чому довелось підвищити тариф на світло

У Міненерго пояснили, чому довелось підвищити тариф на світло

Підвищення тарифу на електроенергію для населення було необхідним для відновлення пошкодженої внаслідок російських обстрілів генерації, повідомила заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук.

«Тариф для населення дозволяє нам продовжити наймасштабнішу за часів Незалежності ремонтну кампанію в енергетиці, аби максимально підготувати енергосистему до зими, додати до неї додаткові потужності, а також певною мірою відновити державну генерацію. Підвищення тарифу – це вимушений крок, єдина причина якого – це значні втрати в енергосистемі після ворожих обстрілів», – сказала вона.

Гринчук нагадала, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії «Центренерго» та гідроелектростанції «Укргідроенерго».

Водночас вона додала, що «новий тариф на електроенергію у розмірі 4,32 грн/кВт-г покриває виключно собівартість виробництва та передачі електроенергії побутовим споживачам».

«Чнний тариф покриває собівартість виробництва 1 кВт-г двома державними енергокомпаніями – «Енергоатомом» та «Укргідроенерго», а також передачу електроенергії та її розподіл. Тариф складається виключно із собівартості витрат, без жодної копійки будь-якої надбавки. Ринкова ж вартість однієї кіловат-години складає понад 7,5 грн», – пояснила заступниця міністра енергетики.

Раніше, 31 травня, Кабінет міністрів встановив новий тариф на електроенергію для споживачів.